Pożar w Domu Dziecka w Bełchatowie. Ewakuacja 19 osób, w tym 15 dzieci [AUDIO]

i

Autor: RR

Pożar w Domu Dziecka w Bełchatowie. Ewakuacja 19 osób, w tym 15 dzieci [AUDIO]

2023-11-10 8:16

Pożar w Domu Dziecka w Bełchatowie. Z budynku ewakuowało się 15 dzieci i ich 4 opiekunów, zanim jeszcze przyjechali strażacy. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Dzieciom zapewniono odpowiednią opiekę.

Była dokładnie 18.14, kiedy do bełchatowskiej straży pożarnej wpłynęło zawiadomienie o pożarze w budynku Domu Dziecka. Na Czapliniecką natychmiast zadysponowano znaczne siły i środki.

- Kiedy dotarliśmy na miejsce zdarzenia budynek był objęty pożarem z zewnętrznej strony. Na elewacji płonęło jakieś 20 metrów kwadratowych obiektu. Zarzewie ognia pochodziło jednak od wewnątrz budynku, zapalił się jeden z pokojów wychowanków. Ogień rozprzestrzenił się na korytarz i na drzwi kolejnego pomieszczenia - przekazuje Andrzej Szokalski dowódca zmiany z PSP Bełchatów.

Z dostępnych na ten moment informacji wynika, że ogień pojawił się w jednym z pokoi dzieci.

Wiemy tylko z wywiadu, którego udzieliły nam wychowawczynie, że chłopiec po kolacji wszedł do pokoju, otworzył drzwi i krzyknął, że jest pożar. Ogień buchnął, szybko zamknięto drzwi płonącego pomieszczenia i przystąpiono do ewakuacji - wyjaśnia Andrzej Szokalski.

W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Wiadomo już, że straty są bardzo poważne. Dzieciom z domu dziecka zapewniono odpowiednią opiekę, także psychologiczną.

- W tym całym nieszczęściu wielkie szczęście jest takie, że dzieciaki są całe i zdrowe i to jest dla nas w tej chwili najważniejsze - podkreśla Dorota Pędziwiatr, Starosta Powiatu Bełchatowskiego.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:  

Pożar w Domu Dziecka w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi strażaka i starosty bełchatowskiego
Sonda
Weźmiesz udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości?
Jechał audi bez dwóch kół! Szalony rajd zakończył dachowaniem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE