Pożar w wieżowcu na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie. Ewakuowano całą klatkę [AUDIO]

i

Autor: RR

Pożar w wieżowcu na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie. Ewakuowano całą klatkę [AUDIO]

2023-09-13 9:11

Doszczętnie spłonęło mieszkanie na 9. piętrze wieżowca na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie. Do pożaru doszło wczoraj wieczorem. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale ewakuowano mieszkańców z całej klatki. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków.

Kłęby dymu unoszące się nad miastem, ewakuacja mieszkańców z całej klatki i 10 zastępów straży pożarnej walczących z ogniem - to efekt pożaru mieszkania w jednym z wieżowców na osiedlu Dolnośląskim w Bełchatowie, do którego doszło we wtorkowy wieczór.

- Pożar wystąpił w bloku na dziewiątym piętrze. Ogień objął całe mieszkanie. W wyniku pożaru z bloku ewakuowano około 50 osób, szczęśliwie nie ma osób poszkodowanych - przekazał nam Michał Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. 

Ewakuowane osoby to mieszkańcy całej klatki wieżowca w którym wybuch pożar. Zadymienie było tak duże, że przez kilka godzin musieli czekać przed blokiem.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj wypowiedzi mieszkańców ewakuowanych z wieżowca na Dolnośląskim w Bełchatowie

Najbardziej potrzebujący mieszkańcy mogli liczyć na pomoc miasta, które zaoferowało nocleg w jednym z miejscowych hoteli. Bełchatowscy strażacy ustalają przyczynę pożaru.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy zabierasz swoje zwierzę nad wodę?
Jej ciało od roku rozkładało się w mieszkaniu. Nikt nie interesował się życiem pani Jolanty