Prawie 4 promile alkoholu, kolizje ze słupem i ucieczka do… sklepu. 35-latek spod Bełchatowa usłyszał trzy zarzuty

i

Autor: KPP Bełchatów

Prawie 4 promile alkoholu, kolizja ze słupem i ucieczka do… sklepu. 35-latek spod Bełchatowa usłyszał trzy zarzuty

2021-09-16 13:27

Trzy zarzuty dla 35-letniego kierowcy z powiatu bełchatowskiego, który z blisko 4 promilami wjechał w słup oświetleniowy i rozdzielnię energetyczną na jednej z ulic w Grocholicach w Bełchatowie. Policjanci znaleźli go w pobliskim sklepie. Okazało się, że mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zdarzenie miało miejsce 14 września przed godziną 18, na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej z ulicą Częstochowską w Bełchatowie. Wówczas dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy opla corsy, który podczas manewru skręcania uderzył w słup i rozdzielnie energetyczną.

- Wysłani na miejsce policjanci z ruchu drogowego ustalili, że sprawca razem z pasażerem oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadek opisał mundurowym wygląd mężczyzn. W czasie kiedy policjanci z ruchu drogowego wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze z bełchatowskiej patrolówki zlokalizowali uciekinierów w pobliskim sklepie. Kierowca opla to 35-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Równie nietrzeźwy był jego towarzysz - informują bełchatowscy stróże prawa. 

Szybko okazało się, że 35-latek ma więcej grzechów na sumieniu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Nieodpowiedzialny kierowca po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie autem bez uprawnień. Musi się również liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Policja przypomina jak mantrę - piłeś? Nie jedź! Alkohol to wciąż jedna z głównych przyczyn tragedii na polskich drogach. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

QUIZ. Straszono nią małe dzieci. Pamiętasz Wołgę?

Pytanie 1 z 12
Jaki kolor miała Wołga, którą straszono małe dzieci?
Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Tusk nie odbierze wyborców PiS-owi