Próbna ewakuacja pasażerów kolejki linowej na Górze Kamieńsk. Ośrodek i strażacy przygotowują się do zimy [AUDIO]

i

Autor: RR

Próbna ewakuacja pasażerów kolejki linowej na Górze Kamieńsk. Ośrodek i strażacy przygotowują się do zimy [AUDIO]

2023-10-23 15:46

Awaria kolejki linowej, narciarze uwięzieni na wysokości prawie 10 metrów i interwencja specjalistycznych służb - to na stoku na Górze Kamieńsk w Łódzkiem. Na szczęście były to tylko ćwiczenia przez rozpoczęciem sezonu zimowego.

Próbna ewakuacja pasażerów kolejki linowej na Górze Kamieńsk w Łódzkiem. Takie ćwiczenia rozpoczęli miejscowi strażacy i służby specjalistyczne z Łodzi. W ruch poszły wysokie drabiny i sprzęt alpinistyczny. Głównym celem jest sprawdzenie procedur ewakuacyjnych przed zbliżającym się sezonem zimowym.

- To są niezbędne czynności, aby móc bezpiecznie prowadzić ruch turystyczny - wyjaśnia Janusz Paduch, kierownik OSiR Góra Kamieńsk. 

Takie ćwiczenia organizowane są na Górze Kamieńsk przynajmniej raz w roku. Działania Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, lokalnych strażaków OSP oraz specjalistycznej straży wysokościowej z Łodzi potrwają do środy. Dziś były prowadzone na mniejszą skalę, w kolejnych dniach zostaną zorganizowane z udziałem większej liczby służb.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:  

Ćwiczenia na Górze Kamieńsk. Posłuchaj wypowiedzi strażaka i kierownika ośrodka

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy lubisz filmy o tematyce wysokogórskiej?
Ulewa w Warszawie. Woda zalała drogi, parkingi i torowiska