Przedszkolaki z Bełchatowa mają gest! Wykonały urokliwe laurki dla żołnierzy [AUDIO]

i

Autor: Krzysztof Jewgiejuk/Facebook

Przedszkolaki z Bełchatowa mają gest! Wykonały urokliwe laurki dla żołnierzy [AUDIO]

2021-12-10 15:35

Własnoręcznie wykonały kilkadziesiąt urokliwych laurek dla żołnierzy broniących granicy. Mowa o maluchach z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Bełchatowie, które w ten sposób chciały podziękować mundurowym za ich codzienną służbę. Dzięki pomocy zawodowego żołnierza z Bełchatowa prace już dotarły do mundurowych.

Wszystko zaczęło się pod koniec listopada. Wówczas maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Bełchatowie odwiedził płk Krzysztof Jewgiejuk, zawodowy żołnierz i powiatowy radny. Dzieciaki odśpiewały hymn, przygotowały występ artystyczny i dopytywały o pracę żołnierza. Ale na tym się nie skończyło, bo przygotowały też wyjątkowe prace w postaci laurek dla żołnierzy broniących granicy. 

- Ten gest bardzo mnie wzruszył i postanowiłem, że laurki dotrą do żołnierzy. Każdy dowód sympatii jest tutaj bardzo mile widziany - podkreślił płk Krzysztof Jewgiejuk. 

Jak obiecał, tak zrobił. 9 grudnia poinformował, że laurki trafiły do adresatów. 

Setki wyrazów wsparcia spływa codziennie do nas z całej Polski. Najbardziej cieszą te od naszych najmłodszych obywateli. Dziękujemy między innymi przedszkolakom z 4 Samorządowego Przedszkola nr 4 w Bełchatowie, za laurki zadedykowane żołnierzom broniącym granicy RP- jako wyrazy uznania i sympatii. Przekazane w ten sposób podziękowania wywołują uśmiech na naszych twarzach i rekompensują trudy codziennej służby. Wszystko to dla naszych żołnierzy czuwających na polsko-białoruskiej granicy. Dziękujemy! - przekazał Starszy Podoficer Dowództwa Żelaznej Dywizji. 

Wszystkie kolorowe laurki przedszkolaków zawisły na tablicy i cieszą oko żołnierzy.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Przedszkolaki wykonały laurki dla żołnierzy. Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy wierzysz w relację żołnierza?
Bohatersko uratował nastolatkę w autobusie! Kierowca opowiedział o wstrząsającym zdarzeniu