Przeklejał kody kreskowe z tańszych produktów na droższe. 33-letni oszust z Bełchatowa wpadł na gorącym uczynku

i

Autor: Pixabay

Przeklejał kody kreskowe z tańszych produktów na droższe. 33-letni oszust z Bełchatowa wpadł na gorącym uczynku

2021-09-08 16:46

Dwa zarzuty dla 33-letniego oszusta z Bełchatowa, który przeklejał kody kreskowe z tańszych produktów na droższe i wynosił je z marketu. Jego chytry plan się nie powiódł. Wpadł na gorącym uczynku dzięki czujnej ochronie.

4 września bełchatowscy policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie, które miało miejsce w jednym z marketów na terenie miasta.

- Sprawca zamienił kody kreskowe na elektronarzędziach renomowanych firm, na których przykleił kody odpowiadające cenie znacznie tańszym narzędziom. W kasie samoobsługowej zapłacił za towar i opuścił market. Straty zostały wycenione na 2 tys. złotych - mówią policjanci z Bełchatowa.

Wizerunek i zachowanie sprawcy zarejestrowały kamery. Oszust znów zawitał do tego samego marketu i wówczas został ujęty przez pracownika.

- Czujny pracownik ochrony zaobserwował jak podejrzewany zamienił kody kreskowe na elektronarzędziach renomowanej firmy. Jednak z uwagi na okoliczność, że system płatniczy tym razem nie sczytał kodów sprawca porzucił przedmioty, pozostawiając je w sklepie w różnych miejscach. Mężczyzna jednak nie odpuścił. Ponownie zamienił kod kreskowy na kolejnym elektronarzędziu. Wpadł kiedy przy kasie samoobsługowej zapłacił niewielką cenę za piłę łańcuchową wartości 999 złotych - dodają funkcjonariusz z KPP w Bełchatowie. 

Ujęty przez pracownika sprawca został przekazany w ręce policji. Podejrzany usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Za takie czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Kopcił jak szalony. Pamiętasz Wartburga?

Pytanie 1 z 12
W jakim mieście NRD od początku produkowano Wartburga?
Znaleziono zwłoki matki i jej dziecka w Radomsku - Odcięła pępowinę i zabiła dziecko