Mieszkańcy gminy Bełchatów od kilku dni bez bieżącej wody. Powodem bakteria coli w wodociągu

i

Autor: RR

Mieszkańcy gminy Bełchatów od kilku dni bez bieżącej wody. Powodem bakteria coli w wodociągu [AUDIO]

2021-09-07 16:48

Co najmniej do czwartku mieszkańcy kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów muszą sobie radzić bez bieżącej wody do spożycia. Ma to związek z wykryciem bakterii coli w wodociągu w Ławach. Mieszkańcy mają już dostęp do beczkowozów z wodą. Stanęły w 7 miejscowościach. Gmina wraz ze strażakami ochotnikami dostarcza też wodę w butelkach. Najnowsze wyniki próbki wody bełchatowski sanepid ma ogłosić w czwartek.

Nie mogą jej używać do gotowania, kąpieli czy mycia zębów. Mieszkańcy kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów w Łódzkiem od kilku dni pozbawieni są bieżącej wody do picia. Sprawcą tego zamieszania jest bakteria coli w wodociągu w Ławach. Sanepid bada kolejne próbki wody, wyniki mają być w czwartek. Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość, choć mają jej coraz mniej, tym bardziej, że sytuacja powtarza się w ciągu dwóch miesięcy.

- Żyjemy w XXI wieku, przecież to jest jakiś absurd, aby w tak krótkim czasie sytuacja się powtórzyła. Coś tu jest nie tak - rozkłada ręce pani Maria, mieszkanka Zawad. 

Zawady, to jedna z kilkunastu miejscowości, gdzie mieszkańcy nie mogą korzystać z bieżącej wody do picia. Wodociąg w Ławach zasila jeszcze następujące miejscowości: Adamów, Anastazów, Apolinów, Domiechowice, Emilin, Kałduny, Ławy, Józefów, Mikorzyce, Podwody, Podwody Kolonia, Wola Kruszyńska, Wola Mikorska, Wygoda, Zalesna oraz Marszywiec w gminie Zelów.

Mieszkańcy mogą korzystać z podstawionych beczkowozów. Pomagają też strażacy ochotnicy, którzy rozwożą wodę w butelkach. Woda ze skażonego wodociągu jest badana przez sanepid, wyniki mają być znane w czwartek. Odpowiednie działania podjęły też służby gminne. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Kilkanaście miejscowości bez bieżącej wody do spożycia. Posłuchaj wypowiedzi mieszkańców i zastępcy wójta gminy Bełchatów

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem kolejnego dnia wolnego od pracy?
Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina