Przetarg na prąd dla Bełchatowa zakończył się klapą. Nie zgłosił się żaden oferent

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Przetarg na prąd dla Bełchatowa zakończył się klapą. Nie zgłosił się żaden oferent

2022-10-25 13:18

Ani jedna firma nie odpowiedziała na przetarg ogłoszony przez miasto na dostawę energii elektrycznej na 2023 rok. Magistrat zmuszony był unieważnić postępowanie. Co dalej? Więcej szczegółów w tym artykule.

Przetarg ogłoszony został w połowie września. Przedmiotem zamówienia był zakup energii elektrycznej dla miasta, a także podległych mu jednostek, m.in. spółek, placówek kulturalnych i oświatowych. W miniony piątek, 21 października magistrat unieważnił postępowanie. Powodem był brak ofert.

Nie wpłynęła ani jedna propozycja, żadna z firm obrotu energią nie złożyła swojej propozycji dotyczącej dostawy energii na 2023 rok, co oznacza unieważnienie postępowania – podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Sytuacja na rynku jest trudna. Coś o tym wiedzą również inne samorządy z naszego regionu. Jedyny dostawca prądu, który zgłosił się do przetargu ogłoszonego przez miasto Piotrków, powiat piotrkowski i sąsiednie gminy zaproponował stawkę, która miejscowych urzędników wprawiła w osłupienie. Podwyżka za energię elektryczną miałaby wynieść ponad 1000%. Przetarg unieważniono. A co zrobi Bełchatów?

- Bierzemy pod uwagę różne scenariusze, pracujemy nad kilkoma rozwiązaniami. Jednym z nich jest ponowne ogłoszenie postępowania przetargowego i właśnie je przygotowujemy. Czekamy również na wejście w życie przepisów chroniących samorządy i instytucje wrażliwe na wzrost cen prądu. Liczymy, że firmy handlujące energią będą w stanie przedstawić nam swoje oferty – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Dodatkowe przerwy w pracy - co uważasz o takim rozwiązaniu?
Policjanci eskortowali jelenia w drodze do lasu