Przy dworcu w Bełchatowie pojawiły się parkomaty... z bezpłatnymi biletami. W jakim celu? [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Przy dworcu w Bełchatowie pojawiły się parkomaty... z bezpłatnymi biletami. W jakim celu? [AUDIO]

2021-10-04 16:14

W Bełchatowie pojawiły się pierwsze parkomaty. Urządzenia stanęły na parkingu przy dworcu autobusowym. Tabliczki informują, że parkowanie w tym miejscu możliwe jest wyłącznie po pobraniu biletu. Sęk w tym, że biletu darmowego. Kierowcy nie ukrywają zdziwienia.

Od piątku, 1 października, zaczęły działać parkomaty przy węźle przesiadkowym. Oznacza to, że mieszkańcy, który będą chcieli zaparkować swoje auta przy dworcu na ul. Czaplinieckiej, będą musiały pobrać bilet. W magistracie zapewniają, że parkomaty służyć będą wyłącznie celom statystycznym – miasto nie będzie pobierać żadnej opłaty parkingowej.

Co o tym pomyślę sądzą sami kierowcy? Dlaczego miasto musiało uruchomić takie parkomaty? 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

W Bełchatowie ruszyły parkomaty z bezpłatnymi biletami. Posłuchaj wypowiedzi kierowców i urzędników

Przypomnijmy, że budowa węzła, która zakończyła się w styczniu ubiegłego roku, kosztowała nieco ponad 6,5 mln zł. Dzięki uwzględnieniu w projekcie elektronicznych tablic informacyjnych, ładowarki dla autobusów oraz parkomatów do kasy miasta wróciło blisko 4,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego oraz budżetu państwa (co stanowi 95 proc. wszystkich kosztów kwalifikowanych). Do inwestycji 500 tys. zł dołożyła również Gmina Kleszczów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czy znasz ceny polskich produktów

Pytanie 1 z 5
Ile kosztuje chleb?
Zaskakaujący wynik badania