Rewolucja w taborze PKS-u Bełchatów. Spółka dostanie aż 12 nowych pojazdów

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Rewolucja w taborze PKS-u Bełchatów. Spółka dostanie aż 12 nowych pojazdów

2022-11-10 15:22

Będzie bardziej komfortowo i bezpiecznie. W taborze PKS-u Bełchatów pojawi się aż 12 nowych autobusów. Kupi je właściciel spółki, czyli bełchatowskie starostwo. Umowa jest już podpisana. Kiedy nowoczesne pojazdy wyjadą na drogi w Bełchatowie i regionie? Więcej szczegółów w tym artykule.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie poinformowało, że podpisało umowę na zakup 12 niskoemisyjnych autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie. Wartość inwestycji w niskoemisyjny tabor to blisko 6 mln zł, lwia część to dotacja z zewnątrz.

Zakup 12 autobusów dla bełchatowskiego PKS-u, którego 100-procentowym właścicielem jest Powiat Bełchatowski, realizowany jest w ramach zadania "Zakup taboru z napędem niskoemisyjnym Euro 6d". Wykonawca - firma Bus-Center Tomasz Gad - został wyłoniony w II postępowaniu przetargowym.

- Wymiana przestarzałego taboru z silnikami o normach emisji spalin Euro 1 i Euro 2 na autobusy spełniające normę emisji spalin Euro 6d, spowoduje zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Niższe normy zużycia paliwa zmniejszą koszty eksploatacyjne, a podróżowanie w komfortowych warunkach poprawi jakość usług - informuje biuro prasowe bełchatowskiego starostwa, które podkreśla, że pojazdy będą minimum z tegorocznej produkcji. 

Pierwsze autobusy mają wyjechać na drogi Bełchatowa i okolic w lutym przyszłego roku. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Zakaz handlu w niedzielę i święta - czy uważasz, że powinien zostać zniesiony?
Wojna o parkowanie na Mokotowie. Mieszkańcy wściekli na urzędników