Robili sobie głupie żarty z policji. Teraz poniosą tego konsekwencje

i

Autor: KMP Piotrków Trybunalski

Robili sobie głupie żarty z policji. Teraz poniosą tego konsekwencje

2023-03-30 14:13

Czym może zakończyć się bezpodstawne wezwanie policji? Przekonali się o tym dwaj mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, którzy za głupie żarty poniosą teraz konsekwencje. Niestety, takich sytuacji wciąż nie brakuje.

Każdego dnia policjanci reagują na każdy sygnał dotyczący informacji, że czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone. Niestety zdarzają się sytuacje, że bełchatowscy stróże prawa wyjeżdżają też na fałszywe zgłoszenia, głupie żarty, czy też bezpodstawne wezwania.

28 marca po godzinie 18 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który został pobity i potrzebuje pomocy, a sytuacja rzekomo miała miejsce w jednej z posesji w miejscowości Kurówek na terenie gminy Zelów. Pod wskazanym adresem natychmiast pojawili się policjanci z Zelowa. Szybko jednak okazało się, że wzywający pomoc służb 51-latek kłamie.

- Mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Domownicy byli zaskoczeni wizytą policjantów. Twierdzili, że mężczyzna nadużywa alkoholu. Będąc w stanie nietrzeźwości dzwonił już w przeszłości na numer 112, informując o sytuacjach, które w rzeczywistości nie miały miejsca - informują bełchatowscy stróże prawa. 

Ostatecznie policjanci skierowali wobec nieodpowiedzialnego mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Kolejne bezpodstawne wezwanie policji miało miejsce 30 marca. Dyżurny policji tuż przed godziną 3 w nocy otrzymał zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia i zdrowia osób przebywających w mieszkaniu na ulicy Słowackiego w Bełchatowie. Z informacji wynikało, że pod adresem wydobywa się zapach chemikaliów, a zgłaszający źle się czuje.

- Policjanci, którzy natychmiast pojawili się pod adresem szybko ustalili, że zgłoszenie było „żartem” 22-latka. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za bezpodstawne wezwanie interwencji - relacjonują mundurowi. 

Nieuzasadnione wezwanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Grożą za to konsekwencje prawne i finansowe. Warto też pamiętać o tym, że zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie osoby niosące pomoc nie mogą być w miejscu, gdzie taka pomoc jest konieczna.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Uporządkowałaś już szafę na wiosnę?
Rodzina z dwójką dzieci mogła zginąć na pasach. Policja szuka pirata drogowego