Rusiec: kompletnie pijany kierowca skutera wjechał w auto. Mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile

i

Autor: KPP Bełchatów

Rusiec: kompletnie pijany kierowca skutera wjechał w auto. Mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile

2023-08-29 11:08

Prawdopodobnie dzięki przytomnej reakcji kierowcy osobówki udało się uniknąć większego nieszczęścia. Mowa o sytuacja z Ruśca, gdzie pijany kierowca skutera najechał na tył auta. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nietrzeźwym kierującym zajęli się policjanci.

26 sierpnia, tuż przed południem, na ulicy Leśnej w Ruścu policjanci byli wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem cyklisty i samochodu osobowego. Zgłaszający oświadczył, że wraz ze swoją rodziną jechał drogą biegnącą przy cmentarzu. Kiedy jechał bezpośrednio za skuterem kierowca jednośladu wykonał manewr skrętu w lewo i zawrócił jadąc za fordem. Widząc podejrzanie zachowującego się na drodze cyklistę kierowca osobówki zwolnił zjeżdżając do krawędzi drogi. W tym czasie kierowca skutera najechał na tył forda.

- Finalnie kierowca osobówki kiedy wyczuł od cyklisty zapach alkoholu, zabrał mu kluczyki ze stacyjki i na miejsce wezwał patrol policji. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Jednak badanie trzeźwości wykazało, że cyklista był kompletnie pijany, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie - informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. 

Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl.

Sonda
Czy zdarza ci się łamać przepisy drogowe?
Bronią budki z kurczakami jak niepodległości. Tysiące podpisów, urzędnicy bezlitośni