Rusiec: Pijana jechała autem. Podczas policyjnej kontroli udawała, że śpi

i

Autor: RR

Rusiec: Pijana jechała autem. Podczas policyjnej kontroli udawała, że śpi

2021-07-30 15:25

Dwa zarzuty dla 32-letniej kobiety, która pijana jechała autem, a gdy policja zatrzymała ją do kontroli przeskoczyła na tylne siedzenie auta i udawała, że śpi. Taką niecodzienną interwencję mieli policjanci z Ruśca niedaleko Bełchatowa. Okazało się, że kobieta miała 2 promile. Grozi jej do 5 lat więzienia.

28 lipca po godzinie 22 policjanci z Ruśca patrolując teren zwrócili uwagę na forda. Tor jazdy kierowcy wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Kiedy zatrzymali auto do kontroli, reakcja kierowcy bardzo ich zaskoczyła.

- Kierująca osobówką próbowała uniknąć odpowiedzialności. W pośpiechu przesiadła się na tylne siedzenie i udawała, że śpi. Okazało się, że 32-latka znana jest rusieckiej policji z innych spraw. Wcześniej była już karana za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Obecnie ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonują policjanci.

Podejrzewana usłyszała już zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz w czasie obowiązującego zakazu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie wszystko. Z konsekwencjami prawnymi musi liczyć się także pasażer forda, który był właścicielem pojazdu. Policjanci skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sadu. Odpowie za udostępnienie auta osobie nietrzeźwej i nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?
Jak płacić mniejsze rachunki dzięki inwestowaniu w ekologię