Rusiec: Pijany jak bela jechał całą szerokością DK 74. 31-latek wydmuchał blisko 3 promile

i

Autor: KPP Bełchatów

Rusiec: Pijany jak bela jechał całą szerokością DK 74. 31-latek wydmuchał blisko 3 promile

2022-05-05 15:09

Nie pomagają prośby, nie pomagają groźby. Kompletnie pijany 31-letni kierowca został zatrzymany w Ruścu w powiecie bełchatowskim. W ujęciu mężczyzny pomógł świadek, który jechał przed nietrzeźwym zmotoryzowanym. 31-latek wydmuchał prawie 3 promile alkoholu. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

Do zdarzenia doszło 4 maja o godzinie 6 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Rusiec w powiecie bełchatowskim. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz ujętego nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający oświadczył, że jechał z Wielunia do Bełchatowa. Po drodze zwrócił uwagę na jadącego bezpośrednio za nim opla astrę.

- Spoglądając w lusterko wsteczne obserwował zachowanie tego kierowcy, którego styl jazdy wskazywał, że mógł być pijany. Mężczyzna jechał wężykiem i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. W tej sytuacji świadek zatrzymał swoje auto w sposób, który uniemożliwił kierującemu oplem dalszą jazdę. Następnie podszedł do opla, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i na miejsce wezwał patrol policji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 31-letniego kierowcy opla astry. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu - relacjonują funkcjonariusze z bełchatowskiej policji. 

31-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz surową grzywną. Wiąże się również z utratą prawa jazdy.

Jeśli jesteście świadkami niecodziennego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy limit prędkości na autostradzie powinien zostać zmniejszony?
Autostradą A1 gnał na złamanie karku. Zapłacił za to wysoką cenę