Za wybicie szyby trafił prosto do aresztu. Chuligan z Bełchatowa w końcu się doigrał!

i

Autor: RR

Za wybicie szyby trafił prosto do aresztu. Chuligan z Bełchatowa w końcu się doigrał!

2022-05-04 14:07

Zarzut uszkodzenia mienia i tymczasowy areszt dla 36-letniego chuligana z Bełchatowa, który wybił kamieniem szybę w mieszkaniu na jednym z bełchatowskich osiedli. Mężczyzna był już wcześniej notowany za inne przestępstwa. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

1 maja w godzinach wieczornych policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który wybił szybę okienną. Pokrzywdzony poinformował, że będąc w mieszkaniu usłyszał głośny trzask.

- Kiedy sprawdził co się stało, zobaczył, że w kuchni została stłuczona szyba. Sprawca rzucił w okno kamieniem, który wpadł do wewnątrz pomieszczenia. Wyglądając przez okno zobaczył podejrzewanego mężczyznę, który patrzył w jego kierunku. W takiej sytuacji wybiegł na zewnątrz. Jednak mężczyzna zdążył się oddalić. Pokrzywdzony opisał jego wygląd i wskazał kierunek jego ucieczki - informują policjanci z Bełchatowa. 

Straty wstępnie oszacował na 1000 złotych. Z kolei policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawy. Nie zajęło im to dużo czasu.

- Mundurowi patrolując pobliski teren zauważyli mężczyznę, który pasował do opisu podejrzewanej osoby. Był to 36-latek, znany bełchatowskiej policji z innych spraw. Mężczyzna był już notowany za konflikt z prawem. Początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak później przyznał się. Został też rozpoznany przez pokrzywdzonego. 2 maja bełchatowianin usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodają mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Tym razem bełchatowianin będzie odpowiadał w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary. Z uwagi również na jego wcześniejsze przewinienia i prowadzone przez śledczych przeciwko niemu postępowania karne, w których jest podejrzanym o podobne przestępstwa, sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego. Najbliższe miesiące bełchatowianin spędzi za kratami.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Co Tobie najbardziej doskwiera?
Nie pytaj dlaczego? Reaguj!