Rusza nabór do miejskich przedszkoli w Bełchatowie. Na maluchy czeka 360 miejsc

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Rusza nabór do miejskich przedszkoli w Bełchatowie. Na maluchy czeka 360 miejsc

2022-02-04 14:11

Startuje rekrutacja do miejskich przedszkoli w Bełchatowie. Nabór wniosków rozpoczyna się 7 lutego i potrwa do 16 marca. Rodzice mają do wyboru 9 publicznych placówek, a na maluchy czeka 360 miejsc.

Od najbliższego poniedziałku, 7 lutego rusza nabór do miejskich przedszkoli. Zasady rekrutacji są takie same jak w latach poprzednich. Większość z nich narzuca ustawa „Prawo oświatowe”.

Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola ustawodawca daje kilku grupom. Wśród nich dzieci z rodzin wielodzietnych, objęte pieczą zastępczą lub wychowywane przez jednego rodzica, a także z rodzin w których występuje niepełnosprawność – tłumaczy Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

W kolejnym etapie komisja będzie kierować się tzw. kryteriami lokalnymi. Po pierwsze liczyć się będzie to, czy dziecko mieszka na terenie Bełchatowa i czy jest w wieku przedszkolnym. Pod uwagę brane będzie również, czy obydwoje rodziców pracuje i w jaki sposób są zatrudnieni. Punkty  przyznawane są również za miejsce zamieszkania, a dokładniej odległość od przedszkola – pierwszeństwo będą miały maluchy, które mieszkają nie dalej niż 3 kilometry od wskazanego przedszkola. Liczyć się będzie także to, czy do placówki chodzi rodzeństwo kandydata.

Dlatego tak ważne jest, aby składając wniosek o przyjęcie do danego przedszkola, dołączyć do niego wszystkie stosowne zaświadczenia potwierdzające określone kryteria – dodaje wiceprezydent Łukasz Politański.

Niezbędne dokumenty należy złożyć w placówce, do której rodzic chce zapisać swoją pociechę. Wnioski można pobrać bezpośrednio z przedszkoli lub z ich stron internetowych. Nabór potrwa do 16 marca. 

Listy przyjętych oraz nieprzyjętych do miejskich przedszkoli dzieci zostaną ogłoszone 23 marca. Zaś w terminie 24-29 marca opiekunowie będą mieć czas, by potwierdzić, że ich pociecha będzie uczęszczać do danej placówki. Jeśli zajdzie taka potrzeba miasto uruchomi również rekrutację dodatkową – uzupełniającą. Przewidziana jest ona na początek sierpnia.  

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
Bociany w środku zimy zawitały do Starej Kamionki na Podlasiu