Rusza remont ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie. Będzie zamknięty fragment drogi

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Ruszył remont ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie. Będzie zamknięty fragment drogi

2022-10-26 14:28

Ruszyły pierwsze prace związane z modernizacją ulicy Czyżewskiego na odcinku od Staszica do Dąbrowskiego. Od najbliższego poniedziałku konieczne będzie wyłączenie z ruchu remontowanego odcinka. Zmianie ulegnie trasa kilku miejskich emzetek.

Miasto ruszyło z remontem ul. Czyżewskiego, dokładnie fragmentu między Staszica a Dąbrowskiego. Właśnie trwa wymiana zniszczonych krawężników. W kolejnym etapie wykonawca zajmie się nawierzchnią jezdni. W związku z tym od najbliższego poniedziałku, 31 października, konieczne będzie zamknięcie remontowanego odcinka.

- Ulica Czyżewskiego jest bardzo istotna dla układu komunikacyjnego w centrum naszego miasta, a jej nawierzchnia na odcinku od Staszica do Dąbrowskiego prosiła się o remont. Cieszymy się, że w tej kwestii udało nam się dojść do porozumienia ze Powiatem Bełchatowskim. Dzięki temu mogliśmy zająć się oczekiwanym przez bełchatowian remontem – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Pierwszy etap prac, który właśnie się rozpoczął, obejmuje częściową wymianę krawężników z fragmentów chodników uszkodzonych przez korzenie drzew. Później wykonawca, firma DOMAX, zajmie się jezdnią. Roboty obejmą frezowanie starego asfaltu, wymianę włazów i pokryw studni kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, a na końcu położenie nowej nawierzchni. By roboty mogły przebiegać sprawnie, remontowany fragment ul. Czyżewskiego zostanie wyłączony z ruchu. Dzięki temu masę asfaltowa będzie można położyć od razu na całej szerokości jezdni.

Nowa organizacja ruchu, zmiany w kursowaniu emzetek

W związku z planowanym zamknięciem ul. Czyżewskiego na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Staszica, pojedziemy inaczej:

» do ul. Sportowej dojedziemy przez Czyżewskiego od ul. Północnej,

» ul. Harcerska będzie dwukierunkowa,

» do bloków nr nr 4, 5 i 6 na os. 1 Maja będzie można dojechać z ul. Kempfinówka bądź od strony południowej obecnie jednokierunkową ulicą wzdłuż miejskiego żłobka i przedszkola nr 4, która na czas remontu będzie dwukierunkowa,

» do bloków TBS-u wjedziemy od strony ul. Targowej.

W związku z czasowym wyłączeniem z ruchu ulicy Czyżewskiego, zmianie ulegnie trasa emzetek linii 2, 4, 5 oraz 6 i 7. O tym, jak w czasie remontu pojadą autobusy można przeczytać m.in. na miejskiej stronie lub MZK Bełchatów.  

Zgodnie z umową remont fragmentu ul. Czyżewskiego powinien zakończyć się jeszcze w tym roku. Wszystkie przewidziane prace kosztować będą miasto blisko 830 tys. zł. Połowę kosztów pokryje starostwo powiatowe.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy wymieniasz opony z letnich na zimowe?
Dron antysmogowy lata nad Łodzią