Ruszają zapisy na Bieg Tropem Wilczym w Bełchatowie. Liczba miejsc jest ograniczona!

i

Autor: MCS Bełchatów

Ruszają zapisy na Bieg Tropem Wilczym w Bełchatowie. Liczba miejsc jest ograniczona!

2022-02-07 16:12

Biegiem oddadzą hołd żołnierzom wyklętym. Po raz kolejny w Bełchatowie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Zapisy ruszają w środę, 9 lutego.

Bełchatów jest jednym z miast, gdzie 6 marca ponownie wystartuje „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Zapisy ruszają już w najbliższą środę, 9 lutego. Na biegaczy czeka 190 miejsc i dwa dystanse do wyboru, które prowadzić będą trasami bełchatowskiego nadleśnictwa.

„Tropem Wilczym” to bieg ogólnopolski, którego lokalne edycje odbywają się w blisko 400 polskich miastach. W tym roku to jego jubileuszowa – dziesiąta edycja, a piąta w Bełchatowie. Zawody w symboliczny sposób upamiętniają żołnierzy polskiego podziemia, którzy w latach 1944-1963 walczyli przeciw ZSRR. Bieg corocznie odbywa się w okolicach 1 marca, czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem zaplanowany jest na niedzielę, 6 marca.

W Bełchatowie biegacze do wyboru będą mieć dwie trasy, które poprowadzą terenami leśnymi Nadleśnictwa Bełchatów przy Jednostce Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego (ul. Rodziewicza 10). Pierwsza na symbolicznym dystansie 1963 metrów – nawiązującym do roku śmierci ostatniego żołnierza wyklętego. Druga mierzyć będzie 5 km i na tej trasie będzie prowadzona klasyfikacja. Aby ją pokonać uczestnicy będą mieć maksymalnie 60 minut.

Rejestracja rusza w najbliższą środę, 9 lutego punktualnie o godz. 12, na stronie datasport.pl. Na chętnych czeka 190 pakietów startowych, a w nich m.in. medal po ukończeniu biegu, pamiątkowa koszulka, numer startowy, okolicznościowego gadżetu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy lubisz gadżety, które ułatwiają życie?
Zobacz w jaki sposób kradną telefony w tramwajach. Rozpoznajesz ich? Zadzwoń!