(zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Pixabay

Ruszył remont drogi na wylotówce z Bełchatowa w kierunku Zelowa. Jest wahadło

2021-07-08 13:21

Kierowcy korzystający z drogi Bełchatów-Zelów muszą liczyć się z utrudnieniami. Właśnie ruszył tam remont półkilometrowego odcinka drogi, a dokładnie na fragmencie od Bełchatowa do miejscowości Ławy. Na blisko 200-metrowym odcinku obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Prace w tym miejscu pomogą potrwać nawet do listopada.

Drogowcy rozpoczęli inwestycję w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484 w Bełchatowie. Chodzi o odcinek będący dojazdem do bełchatowskiej strefy przemysłowej B2, gdzie równolegle powstaje droga gminna.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów – etap I inwestycji”. Jaki jest zakres prac?

- Obejmuje wymianę konstrukcji jezdni, rozbudowę skrzyżowania z drogą powiatową i budowę skrzyżowania z droga gminną. Powstaną również nowe zjazdy, przepust, odwodnienie, oświetlenie drogi oraz fragment ścieżki rowerowej. W związku z rozpoczęciem robót wprowadzono odcinek z ruchem wahadłowym – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa. Wartość robót to 3,6 mln zł.

- Remontowany odcinek może nie jest długi, ale zakres prac jest szeroki. Ceny materiałów poszły w górę, stąd taki koszt remontu tej drogi – dodaje ZDW.

Zakończenie prac planowane jest do końca listopada tego roku. Inwestycja powstaje we współpracy z Miastem Bełchatów.

To pierwszy etap prac przy remoncie drogi na odcinku Bełchatów-Zelów. Ale na nową drogę wraz ze ścieżką rowerową na tej trasie jeszcze trochę poczekamy. Inwestycja potrwa kilka lat. W przyszłym roku, jak zapowiada ZDW w Łodzi, drogowcy pojawią się na odcinku Zelów-Podwody.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Włochy - Anglia: KTO WYGRA?
Mariusz Fyrstenberg: Hurkacz urósł o dwa metry. Każdą minutę dnia myśli o tenisie [Super Raport]