Tegoroczne matury trwają od wtorku.

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa Tegoroczne matury trwają od wtorku.

Ruszyły matury! Jak z językiem polskim poradzili sobie maturzyści z Bełchatowa? [AUDIO]

2021-05-04 16:45

Za maturzystami pierwszy dzień egzaminu dojrzałości. We wtorek pisali test z języka polskiego na którym zmierzyli się m.in. z "Lalką" Bolesława Prusa. Jak im poszło? Jak oceniają pierwszy egzamin? Czy najbardziej obawiają się matematyki? Sprawdź!

Ruszył maturalny maraton. Dziś punktualnie o godzinie 9 rozpoczął się egzamin dojrzałości. Na pierwszy ogień, jak co roku, poszedł język polski. W tym roku do matury w Bełchatowie przystąpiło ok pół tysiąca abiturientów.

Tuż przed rozpoczęciem matury z języka polskiego zapytaliśmy absolwentów liceum im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie na co chcieliby trafić. Każdemu marzyła się "Lalka", a najbardziej obawiali się "Dziadów". Odetchnęli z ulgą. Na maturze znalazła się powieść Bolesława Prusa. Czy zatem są zadowoleni z pierwszego egzaminu?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj wypowiedzi maturzystów z Bełchatowa o egzaminie z języka polskiego

Za nimi test z języka polskiego, teraz czas na królową nauk - matematykę. W środę drugi dzień egzaminu dojrzałości. Maturzyści z Bełchatowa, jak sami podkreślali w radiowym materiale, są pełni optymizmu. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczną punktualnie o godz. 9. W czwartek przystąpią do testu z języka obcego.

Maturzyści nie muszą w tym roku przystępować obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym, czyli do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego lub do wyboru. Matura ustna też nie jest obowiązkowa, z wyjątkiem tych, którzy chcą się dostać na uczelnię zagraniczną.

Tak jak w roku ubiegłym, matura odbywa się w reżimie sanitarnym.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
Matura 2021 z języka polskiego. Jak Ci poszło na egzaminie?
Tegoroczni maturzyści już po egzaminie maturalnym z języka polskiego