Ruszyły zapisy na Bełchatowską Piętnastkę. To największy uliczny bieg w regionie

i

Autor: MCS Bełchatów

Ruszyły zapisy na "Bełchatowską Piętnastkę". To największy uliczny bieg w regionie

2023-08-25 11:55

Do biegu, gotowi...start! To z pewnością bardzo dobre wiadomości dla biegaczy. Można już się zapisać na tradycyjny bieg ulicami Bełchatowa, czyli "Bełchatowską Piętnastkę". Zawody zaplanowano na 19 listopada. Rywalizacja będzie się odbywać na dwóch dystansach: 15 i 5 kilometrów.

W niedzielę, 19 listopada 2023 roku odbędzie się 26. Bieg Uliczny „Bełchatowska Piętnastka”. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach: 5 i 15 km. Udział w biegu będzie mogło wziąć około 700 osób.

Trasa biegu wiedzie ulicami Bełchatowa i liczy 15 km (3 pętle). Dodatkowo podczas biegu głównego, kilka minut po oficjalnym starcie odbywa się bieg towarzyszący na dystansie 5 km (1 pętla). Biegowa trasa zostanie udostępniona po jej ostatecznej akceptacji organizatorów i służb, które są odpowiedzialne za jej zabezpieczenie.

Jak się zapisać?

W biegu głównym na dystansie 15 km "Bełchatowskiej Piętnastki" udział mogą brać osoby, które najpóźniej w niedzielę, 19 listopada 2023 roku ukończyły 16. rok życia. Z kolei na dystansie 5 km nie ma limitu wiekowego, ale należy pamiętać, że osoby poniżej 8. roku życia mogą poruszać się po trasie biegowej tylko pod opieką osób dorosłych.

Zgłoszenia do udziału w Bełchatowskiej Piętnastce będą przyjmowane tylko i wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy (można go znaleźć na stronie MCS-u Bełchatów) w terminie od środy, 23 sierpnia 2023 roku od godz. 12:00 aż do poniedziałku, 13 listopada 2023 roku do godz. 23:59.

W przypadku biegu na dystansie 15 km limit wynosi 500 uczestników, a opłata startowa to 60 złotych. Z kolei w rywalizacji na 5 km obowiązujący limit uczestników to 200, a wpisowe wynosi 45 złotych. Z opłat zwolnieni są uczestnicy kategorii K-60, M-60 i powyżej.

Pakiety startowe będą się składać z numeru startowego z chipem mierzącym czas, agrafek, pamiątkowego gadżetu, półlitrowej butelki wody, batona lub żelu, napoju izotonicznego, papierowej torby, ciepłego posiłku regeneracyjnego po skończeniu rywalizacji oraz pamiątkowego medalu dla każdego uczestnika po regulaminowym ukończeniu biegu.

Do zwycięzców trafią puchary lub statuetki oraz nagrody finansowe. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie mcs.belchatow.pl

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy Polki zdobędą medal mistrzostw Europy?
Bezmyślne zachowanie kierowcy ciężarówki. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych