Z Bełchatowa prosto na pole walki w Ukrainie. Stowarzyszenie kupiło samochód terenowy dla służb medycznych

i

Autor: RR

Z Bełchatowa prosto na pole walki w Ukrainie. Stowarzyszenie kupiło samochód terenowy dla służb medycznych

2022-04-07 15:53

W cztery dni zebrali fundusze na zakup terenówki dla ukraińskich służb medycznych. Mowa o akcji Stowarzyszenia Na rzecz Odnowy o Rozwoju Gminy Bełchatów "Odnowa". Dziś pojazd pełen niezbędnych materiałów medycznych wyruszył na granicę. Trafi na pole walki w środkowej Ukrainie.

Dziś terenowe auto zakupione dzięki akcji Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy I Rozwoju Gminy Bełchatów "Odnowa" i wyładowane materiałami medycznymi wyruszyło w kierunku Ukrainy. W strefie granicznej odbiorą je ci, dla których zostało zakupione, czyli mieszkańcy okolic Krzywego Rogu, którzy odprowadzą je do celu.

- Auto, które kupiliśmy, ma służyć do przewozu rannych, do tego, by w trudnym terenie zabrać osoby potrzebujące pomocy medycznej i przewieźć je tam, gdzie taka pomoc może im zostać udzielona - mówi Konrad Koc, prezes Stowarzyszenia "Odnowa".

Jak informuje prezes stowarzyszenia "Odnowa" prośba o takie właśnie wsparcie, czyli zakup auta, dotarła do nich od osób, które tam, na Ukrainie, w rejonie miasta Krzywy Róg, starają się pomagać w akcjach ratunkowych. Odzew był natychmiastowy. Na apel odpowiedziało wiele osób, to przedsiębiorcy, ale również lekarze czy lokalni działacze. Dzięki ich darowiznom udało nam się zebrać ponad 30 tys. zł. 

Za pieniądze z darowizn kupione zostało auto oraz niezbędne materiały medyczne, takie jak środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe czy środki odkażające. 

- Chciałbym gorąco podziękować wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do realizacji tego celu. To dzięki Waszym wielkim sercom możemy teraz pomóc mieszkańcom Ukrainy - dodaje Konrad Koc.

Organizatorzy tej akcji nie wykluczają, że na tym pomoc się nie zakończy. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wiesz, gdzie znajduje się najbliższy schron?
Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko