Są jeszcze wolne miejsca w bełchatowskich przedszkolach. Będzie dodatkowy nabór

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Są jeszcze wolne miejsca w bełchatowskich przedszkolach. Będzie dodatkowy nabór

2021-07-12 14:21

Dobra wiadomość dla rodziców, którzy jeszcze nie zapisali swojego dziecka do przedszkola. W trzech miejskich placówkach czeka ponad 30 wolnych miejsc. Dokumenty można składać do 20 sierpnia.

Wolne miejsca są jeszcze w czterech miejskich przedszkolach: nr 3, 4, 6 i 9. Zasady rekrutacji uzupełniającej są takie same, jak w pierwszym naborze. Najpierw pod uwagę brane będą kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną czy zdrowotną. Następnie kryteria gminne – dotyczą one głównie społecznych potrzeb rodziny. W dodatkowym naborze udział mogą wziąć również dzieci, które do 31 sierpnia ukończą 2,5 roku.

Druki rekrutacyjne można pobrać we wspomnianych wyżej przedszkolach oraz z ich stron internetowych. Wnioski można składać do 20 sierpnia. Listy przyjętych, a także nieprzyjętych dzieci, mają być ogłoszone 25 sierpnia. Przez kolejne dni – do 29 sierpnia, rodzice będą mieć czas, aby potwierdzić, że ich pociecha będzie uczęszczać do danej placówki. Ostateczne listy dzieci przyjętych poznamy 30 sierpnia.

Przypomnijmy, że w tym roku w miejskich przedszkolach przygotowano ponad 1500 miejsc w , z czego blisko 500 dla korzystających z przedszkola po raz pierwszy.

Wyniki pierwszej rekrutacji pokazały, że nasze zaplecze jest wystarczające. To znaczy jesteśmy w stanie zapewnić miejsce w publicznej placówce wszystkim maluchom, które są w wieku przedszkolnym, mieszkają na terenie Bełchatowa i wzięły udział w naborze. Od kilku lat sukcesywnie tworzyliśmy dodatkowe grupy w naszych placówkach. Dziś mamy tego wymierne efekty – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Dlaczego warto sadzić iglaki w ogrodzie?