Schronisko daje świątecznym drzewkom drugie życie. Trwa akcja PSYjmiemy choinki

i

Autor: Schronisko dla zwierząt w Bełchatowie

Schronisko daje świątecznym drzewkom drugie życie. Trwa akcja "PSYjmiemy choinki"

2023-01-09 11:26

Dają drugie życie świątecznym choinkom. Do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie trafiają już pierwsze drzewka od mieszkańców. To w ramach dorocznej akcji "PSYjmiemy choinki".

Cieszyły oko ludzi, teraz mogą służyć czworonogom. Mowa o świątecznych choinkach, które zamiast wyrzucać na śmietnik można oddać do schroniska dla zwierząt. Kolejny rok z rzędu takie drzewka trafiają do przytuliska w Bełchatowie, które daje im drugie życie - w okresie zimowym chronią czworonogi od chłodu i wiatru, a latem oferują cień i ulgę od słońca.

Bełchatowska akcja rozkręca się z każdym dniem. Do poniedziałku, 9 stycznia trafiło tam 6 choinek - zarówno świerki jak i jodły. A to dopiero początek. 

- Jak zwykle, najwięcej choinek trafia do nas po święcie Trzech Króli. Większość osób, które do nas przyjeżdżają, mieszka w blokach i nie mają co z tym drzewkiem zrobić. Cieszą się, że ta choinka się nie zmarnuje i będzie służyć w słusznym celu - mówi Mariusz Półbrat, kierownik Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie.

Jeśli w domu zalega wam żywa choinka, którą kupiliście w doniczce i nie wiecie co z nią zrobić, to oddajcie ją schronisku dla zwierząt. Można to zrobić od poniedziałku do soboty.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Weszli na przejście dla pieszych, 29-latek wjechał w nich fordem. Tragiczny finał