Seryjny złodziej zatrzymany. W bełchatowskim markecie kradł specjalistyczne urządzenia pomiarowe

i

Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Seryjny złodziej zatrzymany. W bełchatowskim markecie kradł specjalistyczne urządzenia pomiarowe

2021-10-19 16:15

Wynosił z marketu dalmierze laserowe, które następnie trafiały do lombardów. Mowa o 33-letnim rabusiu z Bełchatowa, który zostały przyłapany na gorącym uczynku. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

18 października około godziny 15.30 bełchatowscy policjanci zostali powiadomieni o ujęciu na gorącym uczynku sprawcy kradzieży markowego dalmierza laserowego. Zdarzenie miało miejsce na terenie jednego z marketów przy ulicy Armii Krajowej.

- Policjanci ustalili, że pracownik ochrony zauważył podejrzewanego, kiedy wszedł on na teren sklepu. Rozpoznał w nim sprawcę kradzieży dalmierzy, które miały miejsce 15 i 16 października. Wówczas zachowanie nieuczciwego klienta zarejestrował monitoring marketu. W takiej sytuacji, świadek mając podejrzenie co do złych zamiarów mężczyzny, postanowił obserwować jego zachowanie. Okazało się, że i tym razem mężczyzna podszedł do regału z dalmierzami. Z opakowania wyjął przedmiot i schował do kieszeni. Nie płacąc za towar przeszedł przez linię kas, gdzie został ujęty przez pracownika - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Sprawca został przekazany w ręce policji, a straty wyceniono na blisko 1300 złotych. Mundurowi odnaleźli skradziony sprzęt, znajdował się w lombardach. 33-letni mieszkaniec Bełchatowa usłyszy zarzuty kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Radiowozy Milicji i Policji. Znasz te auta?

Pytanie 1 z 15
Podstawowym autem w barwach Milicji był:
Express Biedrzyckiej - prof. Leszek Balcerowicz: PiS otumanił część społeczeństwa. Te zmiany to arogancja i pogarda dla Polaków