Silne burze przeszły nad Bełchatowem i regionem. Strażacy mieli pełne ręce roboty

i

Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Silne burze przeszły nad Bełchatowem i regionem. Strażacy mieli pełne ręce roboty

2024-06-28 7:30

Pożar domu po uderzeniu pioruna, konary drzew uszkodziły 6 aut i do tego wiele innych, mniejszych zdarzeń - to skutki wczorajszej burzy, która przeszła przez Bełchatów. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Łącznie bełchatowscy strażacy interweniowali blisko 30 razy na terenie powiatu bełchatowskiego.

Początek lata w Polsce pokazuje nie tylko to gorące, ale też groźniejsze oblicze. W czwartek, 27 czerwca przez nasz kraj przeszła fala burz, którym towarzyszyły bardzo silny wiatr i ulewy. Te zjawiska atmosferyczne nie ominęły też naszego regionu. Od godzin popołudniowych do późnego wieczora strażacy mieli pełne ręce roboty.

- Odnotowaliśmy 29 zdarzeń, z czego 25 były to nadłamane konary drzew. W wyniku tych zdarzeń zostało uszkodzonych sześć aut na terenie Bełchatowa oraz jedno ogrodzenie w Kaszewicach. Doszło też do dwóch pożarów. Jeden z nich miał miejsce na ulicy Bocznej w Bełchatowie. W wyniku wyładowania atmosferycznego doszło tam do zapalenia się budynku mieszkalnego. Z kolei w Szczercowie zapaliła się trawa, również od wyładowania atmosferycznego - informuje Michał Wieczorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. 

Aura dała się we znaki mieszkańcom Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego, ale na szczęściu obyło się bez osób poszkodowanych.

Dziś burze ponownie mają nawiedzić nasz region, dlatego warto zachować czujność. Przede wszystkim lepiej nie parkować aut pod drzewami. Warto też zabezpieczyć rzeczy na balkonach i tarasach. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Wiesz, jak się zachować, gdy spotkasz żmiję?
Pożar neogotyckiego pałacu w Jelczu-Laskowicach