Startują Jesienne Spotkania Teatralne w Bełchatowie. Fani teatru mają w czym wybierać [PROGRAM]

i

Autor: MCK Bełchatów

Startują Jesienne Spotkania Teatralne w Bełchatowie. Fani teatru mają w czym wybierać [PROGRAM]

2022-10-03 15:02

Jesteście głodni teatralnych wydarzeń? Te apetyty postara się zaspokoić Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, które zaprasza na Jesienne Spotkania Teatralne. Pierwszy spektakl już 7 października. A to dopiero początek!

Coraz bliżej do rozpoczęcia Jesiennych Spotkań Teatralnych w Bełchatowie. Z tej okazji fanów teatru czeka sporo atrakcji. W październiku na deskach Gigantów Mocy pokażą się teatry zawodowe, a listopad będzie zarezerwowany dla lokalnych aktorów z teatru BAT. Szykuje się nie lada gratka dla miłośników teatru.

Cykl rozpocznie się przedstawieniem „Grace i Gloria”, który przygotowany został specjalnie z okazji jubileuszu 50 – lecia pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej. Obejrzycie więc barwną, a zarazem przejmującą opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Brawurowa gra aktorek - Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec stworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

„Nic nowego pod słońcem”, czyli program satyryczno – literacki w wykonaniu Sławomira Hollanda to kolejna propozycja  w naszym programie i jednocześnie doskonała okazja do obcowania z tekstami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota, Bolesława Leśmiana czy Juliana Tuwima. Czeka na Was wieczór doskonałych utworów literackich okraszonych zabawnym komentarzem i refleksją aktora, który z wdziękiem kulturalnego, eleganckiego inteligenta międzywojnia wprowadzi w atmosferę liryki, satyry i kabaretu.

Podczas tegorocznej edycji Jesiennych Spotkań Teatralnych będziemy również gościć Teatr Fraktal z dwoma spektaklami „Frida La Vida” oraz „Ryba Biba”. Pierwsza z propozycji to inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo spektakl „Frida La Vida”. Wydarzenie to oderwie nas od popkulturowego wizerunku malarki i pokaże Fridę mniej znaną. Scenariusz zbudowany jest nieomal wyłącznie z tekstów samej malarki, co pozwali nie tylko zobaczyć Fridę, ale także usłyszeć jej głos, pełen poezji, kolorów i namiętności.

Spektakl „Ryba Biba” to propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Opowieść o odnajdywaniu piękna w brzydocie i o tym, że nawet w najgłębszej ciemności, w chwilach, gdy jest nam tak smutno i źle, że chcemy przespać nasze życie… że nawet wtedy może spotkać nas coś, co całkiem odmieni nasze życie i nada mu sens. Podczas spektaklu rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki granej na żywo, na specjalnie skonstruowanych instrumentach.

Program Jesiennych Spotkań Teatralnych w Bełchatowie

Spektakl „Grace i Gloria”Termin: 7.10.2022 r. (piątek), godzina 19:00Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GMBilety: 30 zł

Spektakl „Nic nowego pod słońcem” w wykonaniu Sławomira HollandaTermin: 16.10.2022 r. (niedziela), godzina 18:00Miejsce: sala teatralna MCKBilety: 20 zł

Spektakl „Frida La Vida”Termin: 23.10.2022 r. (niedziela), godzina 18:00Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GMBilety: 20 zł

Spektakl „Ryba Biba”Termin: 29.10.2022 r. (sobota), godzina 12:00Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GMBilety: 20 zł

Październik będzie zarezerwowany dla teatrów zawodowych, z kolei w listopadzie pokażą się lokalni aktorzy z teatru BAT. Wkrótce więcej szczegółów. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Wybieracie się na koncert?
Rodzice puszczają dzieci na ulicę, bo… proboszcz wprowadził abonament za parking. „Niektórzy nadal ryzykują!”