Stracił w pożarze pracownię. Ruszyła zbiórka pieniędzy dla twórcy Kapliczkowa spod Szczercowa

i

Autor: Gmina Szczerców

Stracił w pożarze pracownię. Ruszyła zbiórka pieniędzy dla twórcy "Kapliczkowa" spod Szczercowa

2022-10-06 14:35

Rozpoczęła się zbiórka funduszy na odbudowę pracowni Bernarda Zboińskiego, lokalnego artysty spod Szczercowa, twórcy "Kapliczkowa". Kilkanaście dni temu spłonęła doszczętnie jego pracownia.

"Kapliczkowo" to urokliwy zakątek położony w Dubiu pod Szczercowem. Bernard Zboiński zbudował w nim ponad 360 kapliczek z wizerunkiem Chrystusa Frasobliwego, tworząc miejsce wyjątkowe w skali całego kraju. Stanowi ono nie tylko ciekawostkę dla osób wierzących, ale także dla tych, którzy chcą dotknąć sztuki ludowego twórcy, artysty nieprofesjonalnego.

Niestety, pod koniec września w budynku w którym mieściła się pracownia pana Bernarda wybuchł pożar. 

Obudziły mnie kłęby dymu unoszące się w całej pracowni. Zaraz później zobaczyłem płomienie i wybiegłem na zewnątrz - wspomina emerytowany pułkownik. 

Budynku nie udało się uratować, będzie rozebrany. Dla lokalnego artysty to duża strata. 

- Był to dla mnie ogromny cios, ale chęć niesienie dobra i tworzenia jest dla mnie ważniejsza, dlatego postanowiłem się nie poddawać. Całym sercem pragnę odbudować, to co zostało strawione przez ogień - przyznaje Bernard Zboiński. 

Niestety, koszty z tym związane będą naprawdę duże, dlatego liczy na pomoc dobrych ludzi. W tym celu powstała zbiórka. Każdy może wesprzeć pana Bernarda i dołożyć swoją cegiełkę do odbudowy pracowni. Zbiórka prowadzona jest w serwisie szczytny-cel.pl

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy byłbyś gotowy wyzbyć się dóbr materialnych?
Wino i czekolada- skarby Podkarpacia, które powstają u podnóża Bieszczad