Strażacy ochotnicy z Bełchatowa dostarczyli świąteczne paczki potrzebującym [AUDIO]

i

Autor: RR

Strażacy ochotnicy z Bełchatowa dostarczyli świąteczne paczki potrzebującym [AUDIO]

2021-12-23 14:54

Strażacy ochotnicy z Bełchatowa w roli Mikołajów. Dziś od samego rana rozwozili świąteczne paczki osobom potrzebującym. W sumie dostarczyli ponad 130 paczek z wigilijnymi potrawami. To wspólna akcja strażaków, miasta i miejscowej parafii.

Barszcz czerwony, ryba, pierogi, kapusta z grochem – m.in. takie tradycyjne potrawy trafiły dziś do osób bezdomnych i samotnych w Bełchatowie. Świąteczne paczki rozwieźli jak zwykle niezawodni strażacy z OSP Bełchatów. Pracy mieli dużo, bo dostarczyli ponad 130 paczek. 

Ze względu na pandemię koronawirusa drugi rok z rzędu nie będzie Miejskiej Wigilii. Osoby potrzebujące wieczerzę świąteczną przygotują same z dań, które dostarczyli im druhowie z OSP.

- W obecnej sytuacji musimy przede wszystkim zatroszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Choć nie możemy się spotkać osobiście, nie zostawimy osób samotnych, ubogich i potrzebujących bez wsparcia - mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. 

Potrawy na świąteczny stół przekazane zostały podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz tych, którzy tymczasowo przebywają w ogrzewanych kontenerach ustawionych na terenie miasta.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Strażacy z OSP Bełchatów rozwieźli świąteczne paczki potrzebującym. Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Jak najczęściej składasz życzenia?
DIY: pakowanie prezentów last minute: proste a efektowne sposoby krok po kroku