Strażnicy miejscy z Bełchatowa i dzieci mówią jednym głosem. Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim psie [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Strażnicy miejscy z Bełchatowa i dzieci mówią jednym głosem. "Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim psie" [AUDIO]

2023-05-12 10:59

Sprzątanie po swoim pupilu to nasz obowiązek - przypomina Straż Miejska w Bełchatowie, która ruszyła z cykliczną akcją pod hasłem "Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim psie". W myśl zasady, że edukację należy rozpoczynać jak najwcześniej, strażnicy spotykają się z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości, wyprowadzając zwierzę domowe na spacer jesteśmy zobowiązani do ochrony terenów przed zanieczyszczeniami. Chodzi tu m.in. o psie odchody. Tyle teoria. W praktyce wygląda to niestety inaczej. Część osób ignoruje zasadę sprzątania po czworonogu i pozostawia niemiłe „niespodzianki” innym mieszkańcom w parku miejskim, na trawnikach i ogólnodostępnych chodnikach.

By zminimalizować ten problem, bełchatowska Straż Miejska od lat prowadzi akcję „Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim psie”. I po raz kolejny włączyły się do niej dzieciaki z Bełchatowa. Podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 4 dzieci nie tylko dowiedziały się, jak istotne dla ich zdrowia jest usuwanie psich odchodów, ale jaką pozycję przyjąć w przypadku ataku psa.

- Podczas zajęć staramy się uczulać dzieci na obowiązki, jakie ciążą na właścicielach psów. Dzieci szybciej się uczą i chcą wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Natomiast dorośli, mimo tego, że doskonale wiedzą o tym, że trzeba sprzątać po psie, mają przed tym opory – mówi strażnik Jagoda Nieborak.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Akcja promująca sprzątanie po swoim pupilu. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

Na bełchatowskich trawnikach stoi ponad osiemdziesiąt koszy na psie odchody. Jeśli akurat żadnego nie ma w pobliżu, woreczek można również wyrzucić do pojemnika na zmieszane odpady komunalne. Jednocześnie Straż Miejska w Bełchatowie apeluje o sygnały, w których częściach miasta jest potrzeba dostawienia pojemników.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy place zabaw powinny być ogólnodostępne dla wszystkich dzieci?
Zaskakujący finał kontroli drogowej. Policjanci nie kryli zdziwienia