bełchatów policja patrol

i

Autor: KPP Bełchatów

Świąteczny bilans na bełchatowskich drogach. Czy było bezpiecznie?

2020-12-28 16:21

Policja w Bełchatowie podsumowała święta na drogach. W powiecie bełchatowskim było spokojnie i nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń. Niestety, znów nie zabrakło kierowców na "podwójnym gazie".

Policja, także ta w Bełchatowie, w dniach 24-27 grudnia prowadziła działania w ramach akcji "Boże Narodzenie 2020". Dobra wiadomość jest taka, że w tym okresie na terenie powiatu bełchatowskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 5 niegroźnych kolizji drogowych.

Jak zawsze, mundurowi sprawdzali też zmotoryzowanych pod kątem trzeźwości. Łącznie skontrolowano 158 kierujących. Okazało się, że 5 z nich jechało na "podwójnym gazie". Najwięcej, bo blisko 2 promile wydmuchał kierowca, którego policja zatrzymała 26 grudnia w Rogowcu. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do pobliskiego rowu. Innego kierującego musiała gonić policja, bo nie chciał się zatrzymać do kontroli. Mężczyzna jechał wężykiem i zwrócił uwagę mundurowych. Ich podejrzenia były słuszne, bo kiedy kierowca w końcu zjechał na pobocze okazało się, że czuć od niego alkohol. Jego krew pobrano do badań.

- Wszyscy kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem - mówi Marta Płomińska z bełchatowskiej policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Wierzysz w przesądy?
Pirat drogowy zaproponował łapówkę. Trafił do celi w Wigilię