Noś odblaski i świeć przykładem! Akcja policji i starostwa przy targowisku w Bełchatowie

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Świeć przykładem! Mieszkańcy Bełchatowa dostali od policji i urzędników darmowe kamizelki i opaski

2021-10-01 15:52

Dziś ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Z tej okazji funkcjonariusze z Bełchatowa wraz urzędnikami rozdawali mieszkańcom darmowe kamizelki i opaski odblaskowe. Rozeszły się jak świeże bułeczki.

Odblaski mogą uratować życie - przypomina policja z Bełchatowa, która wraz ze starostwem przy miejskim targowisku zorganizowała akcję z odblaskami. Rowerzyści i piesi otrzymali kilkadziesiąt kamizelek i opasek. Chętnych na odblaski było tak dużo, że akcja zakończyła się w kilkanaście minut. 

- Takie akcje powinny być powtarzane dużo częściej. Im bardziej jesteśmy widoczni, tym jest bezpieczniej dla nas wszystkich - mówi jedna z bełchatowianek, która otrzymała kamizelkę odblaskową. 

Takie akcje w Bełchatowie to już tradycja, choć odbywają się tylko raz w roku. Za każdym razem, gdy rozpoczyna się jesień.

- W ten sposób chcemy uświadamiać i przypominać mieszkańcom powiatu, jak ważne jest noszenie odblasków. Zwłaszcza w tym okresie od października do marca, gdy wcześniej robi się ciemno. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców - podkreśliła Dorota Pędziwiatr, Starosta Powiatu Bełchatowskiego. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Ile czasu spędzasz w internecie?

Pytanie 1 z 1
Ile czasu spędzasz w internecie?
Tysiące śniętych ryb koło Milicza.