Świetlne renifery zniknęły z centrum Bełchatowa. Nie przeżyły ataku wandali [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Świetlne renifery zniknęły z centrum Bełchatowa. Nie przeżyły ataku wandali [AUDIO]

2022-12-28 14:13

Ktoś uszkodził świetlne renifery na Placu Narutowicza. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że miejscy urzędnicy woleli nie ryzykować i usunęli je z głównego deptaka miasta. Zostały tam same sanie. Sprawą zajęli się miejscy strażnicy.

Pamiątkowe zdjęcie z reniferami na Placu Narutowicza? To już nieaktualne. A przynajmniej nie w tym roku. Świąteczna dekoracja, która cieszyła się dużą popularnością wśród bełchatowian została uszkodzona.

- Uszkodzone są renifery. Najprawdopodobniej w wyniku ataku wandali. W związku z tym, aby nie doprowadzić do sytuacji, gdy wystające elementy mogłyby kogoś zranić, zdecydowaliśmy się usunąć renifery z Placu Narutowicza - przyznaje Kryspina Rogowska, rzecznik bełchatowskiego magistratu. 

Najprawdopodobniej nie uda się ich naprawić w tym roku. Na głównym deptaku miasta pozostały same sanie. 

- Jestem bardzo zaskoczona, przykra sytuacja. Dużo osób, a zwłaszcza dzieci, robiło sobie tutaj zdjęcia. Teraz już nie zrobią - mówi jedna z mieszkanek Bełchatowa.

Strażnicy miejscy sprawdzili już monitoring. Do zdarzenia mogło dojść w nocy z 24 na 25 grudnia. 

- Na nagraniu widać, jak jeden z młodych, nietrzeźwych mężczyzn szarpie za konstrukcję renifera. Wydaje mi się, że to jest ta sytuacja, ale będzie jeszcze sprawdzać inne nagrania - mówi Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Świetlne renifery wytrwały w centrum Bełchatowa nieco ponad tydzień.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Renifery zniknęły z centrum Bełchatowa. Posłuchaj wypowiedzi mieszkańców, rzecznik miasta i komendanta straży miejskiej

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Który numer jest hitem 2022?
Potrącenie rowerzystki uchwycił miejski monitoring