Jeden kradł, drugi sprzedawał. Braterski duet wpadł w Bełchatowie

i

Autor: KPP Bełchatów

Jeden kradł, drugi sprzedawał. Braterski duet wpadł w Bełchatowie

2022-12-27 14:10

Zarzuty dla braterskiego duetu, który wpadł w ręce bełchatowskich policjantów. Jeden z braci kradł w pracy baterie akumulatorowe, a drugi sprzedawał je w internecie. Grozi im do 5 lat więzienia.

Działania policjantów wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy doprowadziły do wytypowania oraz zatrzymania 25-latka, który w grudniu 2022 roku ze swojego zakładu pracy kradł baterie akumulatorowe. Jak się okazało w procederze tym pomagał mu 29-letni brat, który skradzione baterie sprzedawał w internecie.

- 23 grudnia bełchatowscy kryminalni podczas przeszukania mieszkania ujawnili 26 sztuk baterii akumulatorowych oraz 5 sztuk ogniw akumulatorowych. Wartość skradzionych przedmiotów to ponad 33 tysiące złotych. Obaj podejrzewani przyznali się do czynu - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Mieszkańcy powiatu pajęczańskiego zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży, natomiast drugi odpowie za paserstwo. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Obawiasz się kryzysu w 2023 roku?
Sąd bezlitosny dla komornika z Białogardu