Szczerców: Jechał pijany i z narkotykami. Wpadł, bo przestraszył się radiowozu

i

Autor: RR

Szczerców: Jechał pijany, z zakazem prowadzenia aut i z narkotykami

2022-06-29 16:51

Zarzuty dla 28-latka, którego zatrzymała policja w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Mężczyzna nie dość, że jechał pijany i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, to na dodatek miał przy sobie dopalacze. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

27 czerwca około godziny 22 mundurowi z Posterunku Policji w Szczercowie zwrócili uwagę na audi. Mając podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy postanowili go skontrolować. Jadący ulicą Piotrkowską w Szczercowie kierowca audi na widok radiowozu nagle zmienił kierunek jazdy. Stróże prawa wówczas dynamicznie udaremnili mu dalszą jazdę.

- Szybko okazało się, że za kierownicą osobówki siedział pijany 28-latek. Mężczyzna był już wcześniej notowany za jazdę po alkoholu. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tym razem wynik wskazał półtora promila alkoholu w organizmie. Szczercowianin w czasie kontroli nerwowo się zachowywał. Kiedy mundurowi sprawdzili jego kieszenie znaleźli przy nim dilerki wypełnione białymi kryształkami. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 gramów dopalaczy - informują mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Zatrzymany mężczyzna trafił to policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowo musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za takie przestępstwo karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Gdzie najlepiej spędzić wakacje w Polsce?
Demolka w centrum Warszawy. Wszystko się nagrało