Szef NATO przyleciał do Łasku. Spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

i

Autor: RR

Szef NATO przyleciał do Łasku. Spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą [AUDIO]

2022-03-01 16:51

Dziś w bazie lotniczej w Łasku spotkali się sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg i prezydent Andrzej Duda. Tematem rozmowy były kroki niezbędne, by wzmocnić bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO.

We wtorek, 1 marca w bazie lotniczej w Łasku odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy oraz sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. Podczas spotkania omówione zostały m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem wschodniej flanki NATO. 

- Prezydent Rosji zrujnował pokój w Europie, dokonując brutalnej i niczym nieuzasadnionej inwazji na Ukrainę - powiedział Jens Stoltenberg w bazie lotniczej w Łasku. Podkreślił, że NATO wspiera Europę w obliczu wojny w Ukrainie, podziękował Polsce za wiodącą rolę i otwarcie granic dla setek tysięcy uchodźców z Ukrainy.

- Jestem przekonany, że dzięki wszystkim naszym działaniom i tej jedności w której cały czas pozostajemy, zapewnimy bezpieczeństwo i pokój mieszkańcom Europy. Mieszkańcom mojego kraju, Polski. To jest dla nas wszystkich najważniejsze - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda. 

Miejsce spotkania nie było przypadkowe. To właśnie w Łasku od kilku tygodni stacjonują amerykańskie myśliwce F-15.

Więcej szczegółów ze spotkania w Łasku w relacji Radia Eska Bełchatów:

Wizyta szefa NATO i prezydenta Andrzeja Dudy w bazie lotniczej w Łasku

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy rosyjska agresja na Ukrainę doprowadzi do wojny Rosji z Zachodem?
Sprzedaje rower, żeby wrócić na Ukrainę. Ruslan będzie bronił swojej ojczyzny