łóżka covidowe

i

Autor: Pixabay zdj. ilustracyjne

Szpital w Bełchatowie ma zajęte wszystkie respiratory! Łóżka "covidowe" zapełniają się błyskawicznie

2021-03-16 16:00

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a wraz z nią przybywa pacjentów w szpitalach. Lecznica w Bełchatowie ma już zajęte wszystkie respiratory. Nie lepiej jest z wolnymi łóżkami "covidowymi", których z każdym dniem jest coraz mniej.

Trzecia fala koronawirusa w Polsce nabiera tempa. Z najnowszych danych podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że dziś przybyło ponad 14 tysięcy zakażonych. A co za tym idzie, coraz bardziej zapełniają się oddziały zakaźne w szpitalach. Bełchatowska lecznica nie jest tutaj wyjątkiem.

Przypomnijmy, w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie znajduje się 96 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W tej grupie 16 łóżek to te dla najpoważniejszych stanów, do intensywnej terapii.

Jeszcze na początku marca (a dokładniej 4 marca) na wydzielonych łóżkach oddziału obserwacyjno-zakaźnego (łącznie 80 łóżek ) hospitalizowanych było 44 pacjentów. W oddziale anestezjologii i intensywnej terapii na 16 łóżkach respiratorowych przebywało 9 pacjentów zakażonych. Po niespełna dwóch tygodniach liczba pacjentów poszła zdecydowanie w górę.

Jak przekazali nam pracownicy szpitala, dzisiaj (16 marca) na wydzielonych "covidowych" łóżkach hospitalizowanych jest 73 pacjentów w oddziale obserwacyjno-zakaźnym, co oznacza, że zostało tylko 7 wolnych łóżek. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, gdzie przebywa 16 pacjentów. To oznacza, że wszystkie łóżka z respiratorami są zajęte!

W bełchatowskim szpitalu zapewniają, że obsada lekarsko-pielęgniarska jest w pełni zapewniona i na chwilę obecną osoby z terenu powiatu bełchatowskiego przyjmowane są na bieżąco.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Polska powinna odejść od energetyki opartej na węglu?
Była policja. Będzie sąd. Gdyby ściany mogły mówić...