Takiego Kredensu jeszcze w naszym regionie nie było. W Drużbicach ruszył Punkt Wymiany Rzeczy [AUDIO]

i

Autor: RR

Takiego "Kredensu" jeszcze w naszym regionie nie było. W Drużbicach ruszył Punkt Wymiany Rzeczy [AUDIO]

2021-10-14 16:11

W tym miejscu można znaleźć wszystko to, czego dusza zapragnie – i to za darmo! W Drużbicach niedaleko Bełchatowa ruszył pierwszy w regionie Punkt Wymiany Rzeczy „Kredens”. Szybko zapełnił się różnymi przedmiotami.

Dają drugie życie niepotrzebnym przedmiotom. W Drużbicach koło Bełchatowa powstał pierwszy w regionie Punkt Wymiany Rzeczy „Kredens”. Idea jest prosta, każdy może tam przynieść dowolny przedmiot i każdy może go stamtąd nieodpłatnie wziąć, zamiast kupować nowy. Można tam przynosić co tylko dusza zapragnie: odzież, obuwie, artykuły gospodarstwa domowego, zabawki czy tekstylia. Ważne, aby też rzeczy były w dobrym stanie.

-  Powstaniu tego miejsca przyświecała idea zero waste, wymiany rzeczy między konsumentami zamiast ich kupowania, w celu ograniczenia popytu na ciągle nowe przedmioty i przez to zmniejszenia liczby odpadów i zmniejszenia zanieczyszczania środowiska. Jednocześnie, biorąc pod uwagę inflację i wzrosty cen wielu artykułów, możliwość zaopatrzenia się nieodpłatnie w niezbędne przedmioty może być dla wielu mieszkańców atrakcyjną alternatywą zaopatrzenia się w te przedmioty bez uszczuplania domowych finansów - przyznają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drużbicach, który prowadzi punkt. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Punkt Wymiany Rzeczy w Drużbicach. Posłuchaj wypowiedzi pomysłodawców i mieszkańców

Punkt Wymiany Rzeczy w Drużbicach czynny jest dwa razy w tygodniu – we wtorki (w godz. 15-17) i piątki (godz. 8-10).

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Jak nazywa się ta część garderoby?

Pytanie 1 z 5
Mitenki to:
Paskudny wypadek pod Rawiczem