TBS szuka chętnych na nowe mieszkania w Bełchatowie. Wkrótce rusza nabór wniosków

i

Autor: BTBS wizualizacja

TBS szuka chętnych na nowe mieszkania w Bełchatowie. Wkrótce rusza nabór wniosków

2023-07-28 13:15

Marzysz o własnym „M”? Skorzystaj z oferty miasta i Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. 7 sierpnia rusza nabór wniosków na nowe mieszkania, które powstaną w bloku przy ulicy Czaplinieckiej.

Nowy blok Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będzie pięciokondygnacyjny i jednoklatkowy. Na jego parterze znajdą się komórki lokatorskie. Natomiast na każdym kolejnym piętrze powstanie w sumie dziewięć mieszkań. Wśród nich będzie jedna kawalerka, cztery lokale dwupokojowe o powierzchni 49,26 mkw oraz kolejne cztery mieszkania dwupokojowe, ale nieco mniejsze bo o powierzchni 42,44 mkw. Co ważne wszystkie BTBS wykończy „pod klucz”. To znaczy inwestor wyposaży je, m.in. w drzwi, panele podłogowe, gres, terakotę oraz armaturę. Będzie też zlewozmywak i kuchenka elektryczna. A ściany i sufity wykonawca pomaluje na biało.

Blok ma być gotowy w pierwszym kwartale 2025 roku.

Rusza nabór wniosków. Jakie warunki trzeba spełnić?

Bełchatowianie, którzy chcieliby zamieszkać w bloku przy ul. Czaplinieckiej, muszą spełnić kilka warunków. Najpierw trzeba złożyć specjalny wniosek, a także inne potrzebne dokumenty. Ich nabór ruszy 7 sierpnia, potrwa zaś do 18 sierpnia.

Wnioskodawca, ale też osoby, które będą przez niego zgłoszone do wspólnego zamieszkania w BTBS nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu znajdującego się w Bełchatowie. Są też progi dochodowe. Po pierwsze przyszły najemca musi posiadać zdolność czynszową, a dochód gospodarstwa domowego nie może przekraczać określonej kwoty.

Szczegóły, co do wszystkich kryteriów i zasad, można znaleźć w: „Ogłoszeniu o naborze”, który zamieszczamy poniżej. Wnioski papierowe dostępne natomiast w Urzędzie Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1, Wydział Spraw Lokalowych, pokój 106) oraz w siedzibie BTBS-u (ul. Fabryczna 1/1ha).

Przyszli mieszkańcy będą partycypować w kosztach budowy bloku. To znaczy, w zależności od metrażu lokalu, trzeba będzie wpłacić od prawie 70 do 113 tys. zł. Warto dodać, że BTBS będzie zwracać partycypację, kiedy najemca zdecyduje się wyprowadzić z mieszkania i rozwiązać umowę. Trzeba też wpłacić kaucję zabezpieczającą. Jej wysokość to 12-krotność miesięcznego czynszu.

Wniosek trzeba złożyć najpóźniej do 18 sierpnia w siedzibie Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (ul. Fabryczna 1/1ha). Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku, dokumenty zaś przyjmowane będą w godz. 8:00-14:00.

Szczegółowych informacji w zakresie wniosków można uzyskać pod numerami telefonów: 609 954 930 lub 44 733 51 06.  

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Wierzysz w cuda i objawienia uznane przez Kościół katolicki?
Okuliści przywrócili widzenie pacjentce. Pierwsza taka operacja w Polsce!