Pobiegną w szczytnym celu. VIII ZaDyszka Gminy Bełchatów

i

Autor: Pixabay

Pobiegną w szczytnym celu. VIII "ZaDyszka" Gminy Bełchatów

2023-07-27 9:04

Pomaganie przez bieganie. Coraz większymi krokami zbliża się 8. edycja gminnego biegu "ZaDyszka", który odbędzie się 3. września w Kurnosie Drugim. W tym roku podczas imprezy będą zbierane fundusze na pomoc i leczenie dla Ignasia z Oleśnika, który choruje na rzadką chorobę genetyczną.

VIII "ZaDyszka" Gminy Bełchatów odbędzie się 3 września 2023 roku. Ósma edycja ulicznego biegu, cieszącego się dużą popularnością wśród biegaczy odbędzie się tradycyjnie w Kurnosie Drugim.

Organizatorzy zapraszają na bieg główny na dystansie 10 km (3x3,4 km = 10,2 km) oraz bieg rekreacyjny na dystansie jednego okrążenia, czyli 3,4 km.Dla najmłodszych, do 10. roku życia będzie też Bieg Krasnali, a młodzież ze starszych roczników szkół podstawowych (klasy IV-VIII) będzie mogła pościgać się na dystansach 800m i 1000m.

Zgodnie z tradycją "ZaDyszki" Gminy Bełchatów bieg będzie miał charakter charytatywny. Tym razem podczas imprezy będą zbierane fundusze na pomoc i leczenie dla małego Ignasia z Oleśnika, który walczy z rzadką chorobą genetyczną.

Oprócz samych biegów nie zabraknie również atrakcji towarzyszących. Bazą zawodów będzie Szkoła Podstawowa im. Alfonsa Brandta w Kurnosie Drugim. Biuro zawodów pracować będzie w godz. 10:00-13:30. O godz. 12:00 rozpoczniemy biegi dzieci. Oficjalne otwarcie biegu o godz. 13:00. Limit zawodników w obu biegach to 250 osób. W przypadku nie wyczerpania puli pakietów startowych podczas zapisów elektronicznych, będzie można zapisać się w dniu zawodów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Lubisz oglądać gwiazdy?
Urzędnicy zaczynają walkę z bazgrołami w Warszawie