Jesteś człowiekiem z żelaza? Sprawdź się! Ruszyły zapisy Triathlon Energy Bełchatów

i

Autor: UM Bełchatów Jesteś człowiekiem z żelaza? Sprawdź się! Ruszyły zapisy Triathlon Energy Bełchatów

Te zawody to prawdziwa próba wytrwałości! Ruszyły zapisy na Triathlon Energy Bełchatów

2021-03-04 16:24

Mówią o nich, że to ludzie z żelaza. Po raz kolejny do Bełchatowa zjadą triathloniści z całej Polski. Mowa o kolejnej edycji imprezy "Lotto Triathlon Energy", która odbędzie się w lipcu. Zapisy już ruszyły.

Najpierw pływanie w zbiorniku Słok, później trasa rowerowa i bieg ulicami, którego meta zlokalizowana będzie w samym centrum Placu Narutowicza – tak wyglądać będzie bełchatowska odsłona Triathlon Energy. Impreza w naszym mieście odbędzie się już po raz szósty. W jej organizację tradycyjnie włączają się Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu.

Podobnie, jak w latach poprzednich i tym razem sportowcy będą mogli rywalizować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Przewidziane są trzy różne dystanse do wyboru. Pierwszy z nich to 1/8 IronMan, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu, drugi 1/4 IronMan - 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu, zaś trzeci 1/2 IronMan – tu pokonać trzeba 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. Na podium znajdą się zawodnicy, którzy najszybciej poradzą sobie ze wszystkimi trzema dyscyplinami wliczając w to czas poświęcony na przebranie się.

- Organizatorzy cieszą się na ponowny przyjazd do Bełchatowa. Ich zdaniem jest to sprawdzone miejsce do rywalizacji, a co ważne lokalizacja również jest bardzo dobra, ponieważ dojazd z różnych stron Polski: Łodzi, Katowic, Warszawy, czy Wrocławia nie sprawia zawodnikom większych problemów – pisze na swojej stronie Miejskie Centrum Sportu.

Bełchatowskie zwody to jeden z pięciu przystanków Lotto Triathlon Energy 2021. Cykl ma wystartować 30 maja w Gniewinie. Kolejne zaplanowane są na 13 czerwca w Starogardzie Gdańskim, 18 lipca w Bełchatowie i 15 sierpnia w Chełmży. Finał tegorocznej edycji ma się odbyć 29 sierpnia w Mrągowie.

Zapisy już trwają. Aby dołączyć do startujących trzeba wejść na stronę www.timerecords.pl. Szczegółowe informacje wraz m.in. z programem imprezy, mapą tras, regulaminem dostępne są na stronie: mcs.belchatow.pl oraz triathlonenergy.pl.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy potrafisz rozpoznać e-mail od oszustów?
10 dni i niecałe 12 godzin – w tak rekordowym czasie Paweł Pabian pokonał Główny Szlak Beskidzki zimą!