TIR zderzył się z osobówką pod Bełchatowem. 69-letni kierowca trafił do szpitala

i

Autor: KPP Bełchatów

TIR zderzył się z osobówką pod Bełchatowem. 69-letni kierowca trafił do szpitala

2022-12-01 13:49

Policjanci z Bełchatowa ustalają szczegóły zdarzenia drogowego w którym samochód ciężarowy zderzył się z renault laguna. Do wypadku doszło na DK 74 w miejscowości Helenów. 69-letni kierowca osobówki trafił do szpitala.

Do tego groźnego wypadku drogowego doszło 30 listopada po godzinie 18 na drodze DK 74 w miejscowości Helenów w powiecie bełchatowskim. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 39-letni kierowca zestawu ciężarowego marki MAN jechał od strony Bełchatowa w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na wysokości miejscowości Helenów kierujący samochodem marki renault laguna, jadąc z przeciwnego kierunku, nagle zjechał ze swojego pasa ruchu powodując zderzenie pojazdów. Kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia ostatecznie wjeżdżając na pobocze i do rowu. Finalnie po zderzeniu pojazdów osobówka uderzyła w barierki ochronne.

- Mundurowi wstępnie ustalili, że 69-letni kierowca renault w trakcie jazdy nagle zasłabł i zjechał na przeciwny pas ruchu. Na szczęście uczestnicy wypadku wyszli z pojazdów o własnych siłach. Na skutek obrażeń odniesionych w wyniku tego wypadku drogowego do bełchatowskiego szpitala trafił kierowca pojazdu osobowego. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Obaj kierowcy byli trzeźwi - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia bełchatowska policja. 

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy kara dla babci 13-latki jest odpowiednia?
Tak Jerzy S. pędził po ulicach miasta. Aktor wsiadł za kółko po pijaku! WIDEO