Wiemy, ilu narciarzy odwiedziło Górę Kamieńsk. Ta liczba robi wrażenie!

i

Autor: RR

Tłumy ludzi na stokach! Ilu narciarzy odwiedziło Górę Kamieńsk? Liczba robi wrażenie

2021-02-17 15:55

Narciarze ruszyli na stoki. Od kilku dni trwa białe szaleństwo na Górze Kamieńsk. Narciarze i snowboardziści stęsknieni za możliwością poszusowania bardzo chętnie przyjeżdżają na nartostradę zlokalizowaną na największej górze w centralnej Polsce. Stok cieszy się dużym zainteresowaniem m.in. wśród mieszkańców Łodzi czy Warszawy. Ale ile osób już odwiedziło ośrodek od 12 lutego? Sprawdziliśmy!

Przez pierwszych pięć dni funkcjonowania stoku na Górze Kamieńsk, od 12 do 17 lutego przez ośrodek przewinęło się blisko 15 tysięcy narciarzy! To oznacza, że średnio każdego dnia nartostradę odwiedza około 2,5 tysiąca osób. Oczywiście największa frekwencja dotyczy dni weekendowych, ale i w tygodniu na stoku jest całkiem tłoczno.

W tej chwili na Górze Kamieńsk czynne są już wszystkie trzy trasy narciarskie, to oznacza, że udało się narciarzom oddać także – początkowo nieczynną - trasę nr 1, choć można korzystać tylko z jej górnej części. Trasa nr 2 i 3 działają od 12 lutego. Poza tym działa cała infrastruktura – kolej krzesełkowa, wyciąg talerzykowy i przenośnik taśmowy. Ośrodek czynny jest codziennie w godzinach 9-21, a cały stok jest oświetlony.

Zarówno na terenie ośrodka, jak i na samym stoku obowiązuje reżim sanitarny, czyli obowiązek zakrywania nosa i ust oraz nakaz zachowania dystansu społecznego.

Co cieszy, póki co nie ma zbyt wielu wypadków na stoku. Do tej pory ratownicy GOPR-u interweniowali kilkanaście razy. Najczęściej dochodzi do złamań, skręceń i zwichnięć kończyn.

- Korzystając ze stoku uważajmy na siebie i na innych - przypomina Włodzimierz Lach, ratownik grupy beskidzkiej GOPR.

Na Górze Kamieńsk porządku pilnują też policjanci z komendy w Radomsku. Mogą wręczyć mandat za brawurę na stoku, ale też za jazdę pod wpływem alkoholu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy kary za jazdę samochodem po alkoholu powinny być wyższe?
Policyjny pościg na autostradzie A4