Nauczyciel z Bełchatowa twórcą WYJĄTKOWEGO podręcznika! Nie uwierzysz, czego możesz się nauczyć online!

i

Autor: adamwojtasik.pl Nauczyciel z Bełchatowa twórcą WYJĄTKOWEGO podręcznika! Nie uwierzysz, czego możesz się nauczyć online!

To jedyny taki podręcznik w Polsce. Jego autorem jest nauczyciel z Bełchatowa [AUDIO]

2020-12-21 14:55

Nauczyciel ze szkoły muzycznej w Bełchatowie autorem pierwszego w Polsce podręcznika online do gry na saksofonie. Adam Wojtasik, twórca samouczka, pracował nad nim aż 5 lat! Teraz każdy może skorzystać z jego porad. A dlaczego warto to zrobić? Tego dowiecie się w naszym artykule.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że nasze życie – i to w rozmaitych sferach – zostało mocno ograniczone. Zdecydowanie więcej rzeczy i spraw załatwiamy on-line, od codziennych zakupów, po pracę, na realizacji własnych pasji kończąc. Wydarzenia sportowe co raz częściej przybierają formę zdalnych wydarzeń, podobnie jest z kulturą – spektakle i festiwale w internecie stały się już rzeczywistością minionych miesięcy. Na potrzeby nowych wyzwań odpowiedział też nauczyciel z bełchatowskiej szkoły muzycznej. Adam Wojtasik stworzył pierwszy w Polsce podręcznik online do nauki gry na saksofonie!

Podręcznik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą poznać technikę gry na saksofonie i jednocześnie nauczyć się zasad teorii muzyki. Co ważne, mogą z niego korzystać także osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z muzyką.

Saksofon to jeden z niewielu instrumentów, na którym grać można się nauczyć w naprawdę krótkim czasie. Jest łatwy manualnie i nie wymaga takiej precyzji palców, jak na przykład skrzypce. Jeśli dołożymy do tego proste i praktyczne wskazówki, wówczas już po kilku miesiącach można zacząć grać proste melodie – mówi Adam Wojtasik.

Do podręcznika dołączone są nagrania. Uczeń od pierwszego dźwięku może grać muzykę, doświadczając kolejnych technik i zagadnień. Nagrania są dostępne w dwóch wersjach: saksofon z akompaniamentem i sam akompaniament. Pozwala to usłyszeć "wzór", a następnie samemu zagrać efekt ćwiczeń.

Dlaczego warto z tego podręcznika skorzystać?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Adam Wojtasik opowiada o swoim podręczniku online do gry na saksofonie:

Adam Wojtasik, słów kilka o autorze

Adam Wojtasik ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w 2009 roku. Brał udział w licznych konkursach i przesłuchaniach. Jest laureatem Nagrody Specjalnej Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków na I Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w Łodzi. Już podczas studiów rozpoczął działalność koncertową, współpracując z łódzką pianistką Bogną Dulińską. Był członkiem Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga wielokrotnie nagradzanego na konkursach i festiwalach.

Współpracował z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Filharmonią Kaliską, Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, wykonując zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową. Obecnie prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Bełchatowie i Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

W 2018 roku za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji muzyki klasycznej otrzymał Nagrodę Prezydent Miasta Bełchatowa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Ekstremalny quiz wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. Sprawdź się, nie będzie łatwo!

Pytanie 1 z 15
Popularna piosenka „Jingle Bells” została napisana na Boże Narodzenie.
Quiz o Świętach Bożego Narodzenia
Autem rozbili drzwi i okradli jubilera. Samochód użyty do kradzieży został spalony