To wydarzenie łączy sport z historią. Ruszyły zapisy na bełchatowski bieg Tropem Wilczym

i

Autor: MCS Bełchatów

To wydarzenie łączy sport z historią. Ruszyły zapisy na bełchatowski bieg "Tropem Wilczym"

2023-02-10 15:48

Ważna informacja dla biegaczy. Ruszyły zapisy na bieg "Tropem Wilczym" w Bełchatowie. Będzie to już 11. edycja tego wydarzenia w naszym mieście. Bieg zaplanowano na 5 marca.

W niedzielę, 5 marca odbędzie się XI edycja biegu "Tropem Wilczym", która odbędzie się w podobnej formie jak przed dwoma laty, czyli w parku im. prof. Juliana Samujłły na osiedlu Binków w Bełchatowie. W ramach tego projektu odbędzie się tradycyjny bieg na dystansie 1963 metrów, a jest to długość symboliczna, bo odwołuje się do roku, w którym zginął ostatni poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. "Lalek". W tegorocznej edycji do rozdania jest 190 darmowych pakietów startowych.

Połączenie historii ze sportem, to szczególna okazja, aby wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniu, które od lat przyciąga cyklicznie ponad 200 osób. Tę liczbę stanowią nie tylko biegacze, ale całe rodziny kibicujące uczestnikom. Ten widok zostaje w pamięci na długo, a ja osobiście cieszę się, że kolejny raz będziemy mogli wspólnie przeżywać sportowe emocje i obserwować rywalizację z udziałem biegaczy. Przy tej okazji ważne jest również to, że będziemy czcić pamięć o bohaterach naszej Ojczyzny, a w tym przypadku o Żołnierzach Wyklętych – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie online.datasport.pl i potrwają do godz. 23:59 we wtorek, 28 lutego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Obchodzisz walentynki?
Niezwykłe znalezisko w piwnicy MDK przy Łazienkowskiej. Warszawiacy rozpoznają się na zdjęciach z lat 60.