Tomasz T. z Bełchatowa przyznał się do zbrodni. Swoją ofiarę zabił tępym narzędziem

i

Autor: KPP Bełchatów

Tomasz T. z Bełchatowa przyznał się do zbrodni. Swoją ofiarę zabił tępym narzędziem

2021-07-14 14:03

Zarzut zabójstwa i trzymiesięczny areszt dla 44-letniego Tomasza T. z Bełchatowa. Mężczyzna jest oskarżony o pozbawienie życia 39-letniej Eweliny P. Zwłoki ofiary znaleziono 3 lipca w jednym z mieszkań w Bełchatowie. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany 12 lipca. Podczas przesłuchania przyznał się do winy.

Zwłoki kobiety zostały znalezione 3 lipca w jednym z mieszkań na osiedlu Dolnośląskim. Na podstawie poczynionych ustaleń wytypowano jako sprawcę tego czynu konkubenta pokrzywdzonej Tomasza T. W związku z ukrywaniem się przez podejrzanego przed organami ścigania wdrożono poszukiwania na podstawie listu gończego. W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, Tomasz T. został zatrzymany w dniu 12 lipca 2021 roku przez funkcjonariuszy policji na terenie powiatu pajęczańskiego.

13 lipca wykonano czynności procesowe z podejrzanym w postaci ogłoszenia mu zarzutu o to, że w okresie pomiędzy 1 lipca, a 3 lipca, w mieszkaniu jednego z bloków w Bełchatowie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Eweliny P. zadał jej cios narzędziem ostrokrawędzistym w okolicę szyi, powodując u niej ranę kłutą, które to obrażenia skutkowały zgonem pokrzywdzonej, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz T. przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, wskazując w nich, że nie chciał pozbawić swojej konkubiny życia - informuje Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. 

Sąd Rejonowy w Bełchatowie przedłużył wobec podejrzanego stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres do 3 miesięcy. Postępowanie jest w toku.

44-latkowi z Bełchatowie grozi nawet dożywocie.

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?
Ciężarówka wyprzedzała kolumnę pojazdów na krajowej ósemce. O mały włos od tragedii!