Trzęsienie ziemi w PGE Skrze Bełchatów. Prezes Konrad Piechocki odwołany

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

Trzęsienie ziemi w PGE Skrze Bełchatów. Prezes Konrad Piechocki odwołany

2023-03-02 13:25

To koniec pewnej ery w bełchatowskiej siatkówce. Konrad Piechocki po 16 latach żegna się ze stanowiskiem prezesa PGE Skry Bełchatów. Kto go zastąpi? Więcej szczegółów w tym artykule.

Konrad Piechocki, wieloletni prezes PGE Skry Bełchatów, odchodzi. Taką decyzję podjęła w środę Rada Nadzorcza Skry. Ostatecznie pożegnanie z klubem ma nastąpić 16 marca. Nie podano informacji o powodach tego rozstania, ale już kilka dni wcześniej sponsor tytularny klubu, czyli spółka PGE, mówił o potrzebie radykalnych zmian w klubie, który 9-krotnie sięgał po mistrzostwo Polski.  Jak poinformowała Polska Grupa Energetyczna, do czasu powołania nowego prezesa, funkcję będzie pełnił Piotr Bielarczyk.

Piechocki był prezesem klubu od 2007 roku. To za jego rządów bełchatowski klub stał się hegemonem w polskiej siatkówce. Skra 7 razy z rządu wygrała rozgrywki ligowe. 

Po tych sukcesach pozostały już tylko wspomnienia. Obecnie bełchatowski klub przechodzi potężny kryzys. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy w XXI wieku zespół nie awansuje do fazy play-off Plus Ligi. Pocieszeniem jest postawa w Pucharze CEV - Skra jest w półfinale tych rozgrywek. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy rynek pracy w Polsce jest w dobrym stanie?
Halvor Egner Granerud sprowokowany przez norweskie media. Skomentował mistrzostwo Piotra Żyły