Trzy medale i rekord Polski. Młode lekkoatletki z Bełchatowa pokazały moc! [AUDIO]

i

Autor: UKS Czempion Bełchatów

Trzy medale i rekord Polski. Młode lekkoatletki z Bełchatowa pokazały moc! [AUDIO]

2021-06-17 15:17

Mamy kolejny dowód na to, że w Bełchatowie nie brakuje utalentowanych lekkoatletów. Tym razem na wysokości stanęły zawodniczki UKS "Czempion Bełchatów", które na mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach (U-16 i U-20) w Łodzi zdobyły dwa złote i brązowy medal. Na tym nie koniec, poprawiły też rekord Polski!

Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach (U-16 i U-20), które odbyły się w dniach 12-13 czerwca w Łodzi, zakończyły się niemałym sukcesem dla zawodniczek UKS "Czempion Bełchatów".

Sztafeta 4x200m U-16 w składzie: Gosia Domagała, Amelka Zochniak, Julia Jończyk, Ania Olczyk, rez. Barbara Haładaj pobiegła w gronie 24 drużyn najszybciej, wygrywając zdecydowanie i ustanawiając rekord Polski. Zawody rozgrywane były w seriach na czas, rozstawienie drużyn na podstawie średniej indywidualnych wyników. Nasza drużyna startowała w najsilniejszej serii z ubiegłorocznym Mistrzem Polski z Jastrzębia. Wynik osiągnięty przez "Czempionki” 1:43.41 był lepszy od poprzedniego rekordu o trzy sekundy.

Na tym emocje się nie zakończyły. W sesji popołudniowej wystartowały sztafety szwedzkie jako reprezentacje wojewódzkie i biegły na następujących dystansach 100-200-300-400m. Reprezentacje wojewódzkie tworzyły najlepsze zawodniczki wybrane wg tegorocznych najlepszych życiówek. Sztafetę wojewódzką w kategorii U-16 reprezentowały młode "Czempionki" w składzie: Basia Haładaj, Julia Jończyk, Ania Olczyk, Amelka Zochniak oraz rez. Gosia Domagała. Dziewczyny wywalczyły brązowy medal.

Ostatnim miłym wspomnieniem mistrzostw był start ubiegłorocznych złotych medalistek w sztafecie szwedzkiej U-18. Zdobyły pierwsze miejsce i złotym medal z wynikiem 2:13.45. Skład zespołu: Marysia Kołodziejczuk i Maja Matyśkiewicz z Czempiona Bełchatów, Natalka Wójcik BKL Bełchatów, Zuzanna Adamczewska AZS Łódź.

Medale i rekord Polski UKS "Czempion Bełchatów". Posłuchaj wypowiedzi trenera i zawodniczek

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy zakaz używania jednorazowych produktów plastikowych to dobry pomysł?
Tak kierowca autobusu ratował niepełnosprawną kobietę na wózku