Trzymał w domu narkotyki i… granat bojowy! 33-latkowi spod Bełchatowa grozi do 8 lat więzienia

i

Autor: KPP Bełchatów

Trzymał w domu narkotyki i… granat bojowy! 33-latkowi spod Bełchatowa grozi do 8 lat więzienia

2021-09-14 11:09

Cztery zarzuty i tymczasowy areszt dla 33-latka spod Bełchatowa, który w mieszkaniu trzymał narkotyki i… granat bojowy. Musieli interweniować saperzy. Mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z bełchatowskiej komendy znów mieli nosa. Po tym jak ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego może mieć coś wspólnego z narkotykami postanowili złożyć mu wizytę.

- Mężczyzna był zaskoczony nieoczekiwaną obecnością policji. Wszystkiemu zaprzeczał, mimo sytuacji, że w zajmowanym przez niego budynku czuć było charakterystyczny zapach marihuany. W wyniku przeszukania terenu posesji kryminalni znaleźli niezaprzeczalne dowody jego przestępczej działalności. Przejęli i zabezpieczyli ponad 230 gramów suszu marihuany oraz ponad 17 gramów nowych substancji psychoaktywnych. Okazało się również, że 33-latek prowadził uprawę konopi. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli również 4 krzaki marihuany - informują funkcjonariusze KPP Bełchatów. 

Policjanci natrafili na jeszcze jedną rzecz, która z pewnością zaskoczyła nawet samych stróżów prawa.  

- Przeszukując pomieszczenia gospodarcze odnaleźli przyrząd wybuchowy w postaci granatu bojowego. Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego został zatrzymany. Śledczy z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli również narkotyki. Natomiast przyrządem wybuchowym zajęli się saperzy - dodają bełchatowscy policjanci. 

Okazało się, że 33-latek był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sprawca usłyszał 4 zarzuty. Odpowie za posiadanie przyrządu wybuchowego oraz za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy masz w domu produkty, przed którymi ostrzega GIS?
Skradzione drogie auto znalezione w Sławie