Tysiące sadzonek za tony papieru. Za nami 12. edycja akcji Drzewko za makulaturę [AUDIO]

i

Autor: RR

Tysiące sadzonek za tony papieru. Za nami 12. edycja akcji "Drzewko za makulaturę" [AUDIO]

2022-10-10 13:43

Oddali zbędny papier i odebrali darmowe sadzonki. Jak co roku, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Drzewko za makulaturę” organizowana przez starostwo i nadleśnictwo w Bełchatowie. Rekordziści przywieźli blisko pół tony makulatury.

Prawie 11 tysięcy sadzonek trafiło w ręce mieszkańców powiatu bełchatowskiego, którzy postanowili po raz kolejny wziąć udział w sztandarowej akcji starostwa „Drzewko za makulaturę”. Kolejka ustawiła się na długo przed rozpoczęciem akcji. 

Zasady akcji były proste. Osoba, która przyniosła pod budynek starostwa makulaturę o wadze 10 kg otrzymywała dwie sadzonki, powyżej 100 kg makulatury - dodatkowa sadzonka premium. Jednorazowo jeden mieszkaniec powiatu mógł otrzymać 20 różnorodnych sadzonek i 1 sadzonkę premium.

- Nasze akcje ekologiczne mają na celu przede wszystkim pobudzenie świadomości mieszkańców, uświadamianie, że stan środowiska naturalnego jest naszą wspólną odpowiedzialnością. Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego poprzez codzienne działania we własnym domu i najbliższym otoczeniu to nasz obowiązek - podkreśla Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Mieszkańcy Bełchatowa i okolic pozbyli się zbędnego papieru, a w zamian wrócili do swoich domów z nowymi sadzonkami drzew i krzewów. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji "Drzewko za makulaturę"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Wypróbujesz sposobu z donicami na ogrzanie mieszkania?
Biedronki azjatyckie znowu atakują